şükela:  tümü | bugün
  • yıllardır android kullanan birisi olarak diyebilirim ki samsung'un küçüklüğünü gösteren reklamdır.

emin olun reklamda oynattıkları o kadının gerçek hayatta iphone'u vardır.

edit: başlığı açan kaçmış ve başlık başa kalmış. reklam buydu.

edit2: başlığı açan arkadaş tekrar hortlamış ve iş çözülmüştür. *
  • hafif kompleks kokan fakat cesurca yapılmış bi reklam. cesurca çünkü apple'ın dissinde götünü bir daha doğrultamayabilir.
  • reklam nerde?
  • samsung'un olası bir cevaba karşı riske girdiği reklam filmidir.

reklam
  • samsung’un güncel amiral gemisiyle apple’ın 2014 yılında çıkan telefonunu karşılaştıran reklam ise eğer, samsung yerine ben utandım. bir de reklamda şöyle bir fineprint var “screen images simulated” yazık yani ne diyeyim. kendi markasını küçük gösteriyor sadece.
  • eski reklama buradan ulaşabilirsiniz. yenisine ise buradan upgrade to galaxy diyerek noktayı koymuşlar. bence oldukça başarılı bir reklam.

edit : yeni reklam linki için kusura baklava'ya teşekkürler.
  • samsung'un lider olmaktan ziyade, ancak takipçi marka olabileceğini gösteren reklam. yıllardır pepsi'nin coca cola'ya göndermeler yaptığı ama coca cola'nın pek sallamadığı reklamlara benzemiş. belli ki samsung da yerini kabulleniyor.

verdiği mesaj "benim yeni çıkan telefonum, senin 4 sene önceki modelinden daha iyi"
  • göndermeli araba reklamlarına rahmet okutmuştur.
  • iphone donuyor mesajı içeren reklamdır.

çok yanlış yerden vurmaya çalışmış samsung. donma, çatlama olayları android işletim sistemli telefonlarla özdeşleşmiş bir konudur. zaten o yüzden telefon üreticileri zibilyon tane çekirdekli zibilyon gb ram'li telefonlar üretiyorlar. evet apple kasıtlı yavaşlatma yapıyor fakat iphone 5-6 kullananlar telefonlarını çöpe atmış falan değil, hala babalar gibi çalışıyor bu telefonlar.

hepsini geçtim daha geçen sene telefonlarınız çatır çatır patlıyordu la, uçağa sokmak bile yasaklanmıştı.

iphone x göndermesine yarıldım tabi.
  • samsung'un güncel amiral gemisiyle apple'ın m.ö 300'de çıkan telefonunu karşılaştıran reklam değildir. reklamda eleştirilen nokta iphone 6 değil, apple'ın telefonları bilinçli yavaşlatma politikası ve çözüm olarak yalnızca upgrade seçeneği sunmasıdır.

reklam size diyor ki; madem yeni telefon alman için telefonunu yavaşlatıyorlar, aklını kullan samsung'a geç, biz öyle şeyler yapmıyoruz, giderayak bir darbe de sen vur apple'a!

bunu anlamamak için ya zeka geriliği gibi probleminizin olması lazım yada güncel iphone kullanınca şirketi satın aldığınızı sanmanız lazım. başka yolu yok.

edit: apple sporluyum. samsung olmasaydı 3 inch, %70 ekran-kasa oranına sahip cihazlardan mobil internet keyfi yaşamaya çalışacaktık. galaxy s3'ten beri apple inovasyon olayını bıraktı, bunu anlamayan beyin özürlüler hala apple'ı öncü olarak görüyor. yok öyle bir şey. samsung yapar, apple stabilize edip minimalist formda sunar. olay inovasyonsa gidin edge ekran deneyimi yaşayın. "o ne öyle kenarları eğri eğri" diyorsanız da derdiniz inovasyon değil, derdiniz tuğladan hallice telefonlar kullanmak. gördük apple'ın tasarımdaki inovatif yaklaşımlarını iphone x'de, böyle taşak geçerler adamla.