şükela:  tümü | bugün
 • fenarbahçe'nin gaziantepspor'dan, gaziantepspor'un da her zamanki gibi bir afrika ülkesinden transfer ettiği defans oyuncusudur... yüzünün tamamına stretch edilmiş burnu ve bayaa bi brightness isteyen kara suratı bir yana, haywan gibi gücü, arada bi gidip gol atması ile bilinir... fenerbahçe'nin bu sezon "oynayan" ender 3 oyuncusundan biridir.

  muhtemelen standardın üstünde bi awrupa takımına transfer olur, diğer cansın gibi...
 • gecen sene mart ayinda ali sami yendeki galatasaray-fenerbahce macinda frikikten macin tek golunu atmis (veya birinin poposuna carptirip attirmis) ve bu sekilde johnson 82' tabirini futbolumuza gecirmis ganali futbolcu.

  johnson gaziantep'e afrika'dan degil bir belcika takimindan (sanirim standart liege) gelmisti. belcika'ya da yunanistan'in kalamata takimindan..
 • 18.yy'ın ikinci dönemine bazı otoritelerce johnson dönemi dedirtecek kadar ünlü yazarlardan birisi. politik yazılar, taşlamalar yazmış, parlementodaki tartışmaları kaydetmiştir. tüm 18 yy yazarları gibi o da yazılarından fazla para kazanamamıştır.
  biyografisini yazan ve uzun süre birlikte yaşadığı james boswell tarafından ahlaki temellere bağlı ve oturaklı bir kişi olarak tarif edilmiş olsa da, bunun ne kadarın doğru olduğu, boswell'in biyografiyi oluştururken johnson'a olan sevgisinin ağır basıp basmadığı tartışılmaktadır.
 • 1973 dogumlu;simdiye kadar turkiye 1. liginde 93 mac oynayip 14 gol atmis, 18 sari - 1kirmizi kart gormus defansif orta saha oyuncusu.
 • bu ismi paylaşan hem bir yırtıcı forvet futbolcusu hem de hem de ingiliz bir yazar mevcuttur. dolayısıyla bu başlık altında hangisini arıyorsanız o derecede hayret verici entrylerle karşılaşmanız mümkün. bu adam sayesinde lowlife komik dipnot koyacak çevirisine.

  yazar olan samuel johnson'un hayatındaki ilk dönüm noktası, fakirlik yüzünden oxford'u terk etmek zorunda kalmış olmasıdır. rivayete göre, finansal durumu fecaat olmasına rağmen okulda kalmak için direnen johnson, kendisine iyilik yapmak isteyen birisinin gece kapısının önüne bir çift yeni ayakkabı bırakmasından sonra öfke nöbetlerine girerek terk etmiştir okulu. makaleci, biyografi yazarı ve şairdir. bir ingilizce sözlüğü de hazırlamıştır. biyografi yazsa bile üslubu didaktiktir, ama 1700'lere göre fazlasıyla sade ve anlaşılır dili vardır. unutmadan, elbette ingilizdir.
 • bu ismi paylaşan bir de aktör var, the secret life of us'ta evan adlı yazar genci oynayan, sözkonusu rolüyle hangi organizasyonun olduğunu hatırlayamadığım bir de best actor ödülü alan bir genç kendisi.
 • yazdigi sozluklerin modern sozluklerden farki kendi dusuncelerini icermesi olan yazar..verdigi orneklerde bile dusunce belirtmistir.
 • pt anderson'in magnolia filminde sik sik adi gecen, referans verilen yazar.
 • hemen hemen her maçta hava topuna çıkarken rakibinin sırtına bir depik atmadan yere ayak bastığı az görülmüştür.ayrıca darwin in evrim teorisine son noktayı koymuştur
 • johnson gaziantepspor'a afrikadan degil anderlecht'ten gelmistir. ondan once de yunanistan'in kalamata takiminda oynuyordu.
hesabın var mı? giriş yap