• bir entry de ben gireyim ki öldü sanılsın değeri güncellensin.

şimdi efendim kendisiyle olan bir anımı anlatayım, tabi ben seyirci rolündeyim, django'yu izliyorum falan, baktım gördüm ki castingde samuel l. jackson'ın da adı var. bu arada o l. de neyse artık yıllardır öyle tanıdık adamı. hah işte castingde adını gördüm ya, baktım başroldeki adam da siyahi, ben de hafiften yüz tanıma özürlüyüm, hah dedim aha samuel l. jackson. değilmiş aga. değilmiş meğer. filmin ilerleyen sahnelerinde gördüm, pulp fiction'dan buyana geçen yılları da hesaba kattım, yaşlandırma tekniğiyle güncelledim beynimdeki samuel l. jackson şemasını.

tanım: yaşlanan adamdır.
  • kişisel facebook sayfasındaki paylaşımlarına gelen yorumların coguna cevap veren adam gibi adamdır.
  • that’s great, just like sam l. jackson,
    -who’s that ?
    have you ever seen any movie ever ?
    he’s the black guy.

(bkz: ted 2)
  • 2002 yılında changing lanes'te de iyi çıkarmış olan kadim oyuncu.

(bkz: #55665719)
  • "nereden çıkacağı belli olmuyor" hadisesi ted 2'ya espri malzemesi olmuştur.

"herhangi bir film izledin mi? işte ordaki zenci adam."dı sanırım kendisini tanımlayan replik*
  • oynadığı filmlerde motherfucker repliği default** olarak bulunur.
  • "abd'nin yeni zencileri müslümanlar" şeklinde konuşan usta aktör. hem iyi, hem de kötü rollere yakışabilen komple bir oyuncudur. elbette shaft rolü, kariyerinin zirve noktasıdır.

http://tr.sputniknews.com/…enci-samuel-jackson.html
  • bir çok aktör ya da aktris, ünlü birer oyuncu olmadan önceki bu zorlu yolda türlü badireler atlatır ve sıkıntılar yaşar. elbette en önemli sıkıntılardan biri de paradır.

samuel l. jackson da ünlü bir aktör olma yolunda pek emin adımlar atamadığı sıralarda; daha sonra 1993 yapımı amos & andrew filminde birlikte rol alacağı kendisinden 10 yaş küçük giancarlo esposito'nun da konakladığı new york'taki manhattan plaza'da doormanlik yapmıştır.
  • the hateful eight'te başarılı ve etkiliydi. daha keskin hatları olan bir "karakter" bekliyordum ama filmdeki sonuçtan da memnunum.

(bkz: #57574085)
  • mükemmel bir adamdır kendisi. ses tonu, mimikleri, küfürleri, her şeyi güzeldir. çok da güzel blues söyler. black snake moan filmini izleyenler bilir. buyurun:

https://www.youtube.com/watch?v=o9oaayhrnis
hesabın var mı? giriş yap