şükela:  tümü | bugün
 • kurucusu osman kibar olan san diego merkezli bir biyoteknoloji şirketi. yaşlanmayı geciktirecek ürünler üzerinde çalışıyorlar. yönetim takımındaki kritik rollerin çoğu an itibariyle türk kökenlilerden oluşmakta. sağlık alanında önümüzdeki yıllara damgasını vuracak şirketlerden olması muhtemel.
 • piyasa değeri 12 milyar dolara ulaşarak koç holding'i bile geride bırakan ve amerika'daki türklerin kurduğu biyoteknoloji şirketi.
 • yaşlanmayı geri çevirmeyi amaçlayan bir çok biyoteknoloji şirketinin en ciddilerinden biri. ilk iş olarak bir kellik ilacı ile ortaya çıkacağa benziyorlar, ama asıl olarak şirketin değerinin 4-5 milyar dolar civarı tahmin edilmesinin sebebi eklemlerdeki kıkırdak dokuyu tekrar üretebileceğini düşündükleri bir tedavinin ilaç denemelerine başlamış olması.

  türk kökenli insanların epey yoğunlukta olduğu bir şirket ileride başarılı olursa umarım en azından bazı çalışanları türkiye üniversitelerini veya türkiye'de temel bilimin gelişimini desteklemeyi düşünür. kenan şahin yerine yalçın ayaslı olurlar.
 • başta osman kibar olmak üzere bir grup eski robert mezununun kurmuş olduğu muhteşem şirket.
  standard oil dönemi artık kapandı. devir; bilim, teknoloji ve yaratıcılık devri.

  yapay zeka, robotik ve yazılım teknolojilerine büyük yatırımlar yapılırken osman kibar çok daha büyük çaplı bir fikre imza atmış. yaşlanmayı durdurmak amacıyla kurulan bu şirket başarılı olursa apple'ı geride bırakması kaçınılmaz. ayrıca belki geleceğin en büyük sektörü olacak bir alanın öncüsü bir türk olacak.
 • aga üzerine sm04554 ismini verdikleri; wnt yolu üzerine olan topikal losyonlarında faz 2 çalışmalarını bitirmiş ve çalışmanın önde gelenlerinden birinin de üstte bahsedildiği gibi türk bir doktor olan yusuf yazıcı olan şirket.

  faz 1 çalışmaları için buyrunuz.
  faz 1 sonuçları için buyrunuz.

  faz 1'den kısaca bahsedecek olursak 1 aylık çalışmada %0,05, %0,15, %0,45 ve bir de etkensiz losyon kullanıyorlar. deneklere de nasıl bu iyi mi diye soruyorlar, pek dikkate değer bir şey değil zaten bu faz 1 çalışmaları. etkenlerin işe yarayıp yaramayacağı tam anlamıyla faz 2'de belli olur genelde.

  faz 2 çalışmaları için buyrunuzya da şurada daha net gözüküyor. form linki attım ama henüz resmi olarak yayınlamadılar ya da ben görmedim herhangi bir yerde.

  kısaca bahsedecek olursak belli bir zaman kullanıldıktan sonra (91. gün ve 135. gün)biyopsi yapıp mikroskop altında incelemede bulunuyorlar ve anladığım kadarıyla %0,15'lik versiyonu %0,25'den daha etkili gibi gözüküyor. çok çok iyi bir etken gözükmüyor onun dışında ama ama ama wnt yoluyla farklı bir yöntem denendiği için çok önemli bir gelişme. belki bu çok etkili olmayacak ama en azından bambaşka bir yolun daha olduğunu bizlere göstermiş oluyor.

  detaylı çalışmayı bulursam daha iyi bir incelemede bulunurum, şimdilik bu kadar. faz 3'e bakacağız artık.

  şuraya bir yere atmaları lazım artık çalışmayı, çok zor olmasa gerek değil mi ama.
 • ben belki gerek karamsarlıktan,gerek eski kafalılıktan sanırım,bu şirketin o kadar büyük işler yapacağını düşünmüyorum,daha kurulalı 2 yıl olmadan koç holding kadar piyasa değeri olan ve piyasaya hiçbir ürün satmadan bunu yapabilen,ve daha ürün sunmadan büyük işler vaad eden bir kuruluş bu biraz garip bir söz söylemek gerekirse dolandırıcı adeti gibi geliyor.ne diyelim inşallah ikinci bir ziya özel vakası ile karşılaşmayız
 • her türk gencine ilham olması gereken abd merkezli, kurucusu türk olan* biyoteknoloji şirketi.
  şu günlerde dikkat çeken tarafı, pfizer de çalışırken anlaşmazlık sonucu ayrılarak bu şirketi kurar. 2 milyar dolarlık değeri olur size 12 milyar dolar.
  azmin hikayesi.
 • belki bir gün..
 • san diego'daki samumed adlı şirketi robert kolej'den sınıf arkadaşlarıyla kurmuştur. en büyük yatırımcıları ıkea, florida merkezli starling group ve singapur merkezli vickers venture. şirket hali hazırda saç dökülmesi ve osteoartrit gibi yaşlılık semptomlarına karşı tedaviler geliştirme uğraşında. daha sistematik tedaviler geliştirmek için wnt signaling pathway üzerine çalışıyorlar. bu muhtemelen tüm yaşlanma mekanizmasını durdurmaya yetmeyecek. henüz piyasaya ilaç sürmemelerine rağmen klinik testler sonrasında en hızlı değerlenen biyoteknoloji startup'ı oldular.
 • kendilerini 2 senedir takip ettiğim biyoteknoloji şirketi. eğer üzerinde çalıştıkları ilaçları piyasaya sürebilirlerse, dünyanın gelmiş geçmiş en degerli şirketi/markası olurlar. gerçekten çok büyük bir heyecanla ve gururla takip etmekteyim kendilerini. insanlık tarihini değiştirebilirler.

  --- spoiler ---

  yaşlanmayı bitirecekler.

  --- spoiler ---

  bitirebilirler demiyorum. bitirecekler.

  (bkz: osman kibar)