şükela:  tümü | bugün
  • abidik gubidik parçalar ile -aslında ya cinsel tercihlerinden dolayı yada vucud ölçülerinden dolayı- şöhret olan bireylerin, kendini "sanatçı" ibaresi altına kaydettirmek için başvurdukları yegane yol.
  • - san dersleri almak istiyorum
    - ahmet san mı? (bkz: turkiye popstar cılgınlıgı)
    - neyse vazgeçtim...
  • guzel yurdumda sarki soylerken bir seylerin yanlis oldugunu farkeden ve parasi olan tiplerin yaptiklari ilk hareket. giderler, kendilerine bir san hocasi bulurlar. aylarca, yillarca calisirlar adamla... da bir sey hep yanlistir. zira duvar kadar sagirdirlar ve sesleri ne kadar egitilmis olursa olsun duymamaktadirlar. yani yine o "bir seyler" yanlis olmaya devam eder. ama bu sefer, sirf san dersleri aldi diye daha bir kustahlasir soz konusu kisi. hatta haddini asip sarkici olanlar da vardir. her gun izliyoruz televizyonlarda. hele bir de anasi babasi tanik bir sima ise, kendisi de ilginc olmak adina saklaban gibi giyinebiliyorsa "sevilen sanatci" sifatini bile kazanabiliyorlar.

aci ama gercek.
  • sadece şarkı söylemeyi seven insanların da seslerini daha düzgün kullanabilmek için yapabilecekleri hareket.
  • dün ilk dersimi çok keyif alarak tamamladım.
    araba kullanırken, rakı masasında ve banyoda şarkı söylemeyi çok seven bünyeme benden hediye.