şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hayvan belgesellerinin olmazsa olmaz mekanı. babamın belgesellere meraklı olmasından dolayı küçükken adını sıklıkla duyardım. kah soyu tükenmekte olan bir hayvana ev sahibliği yapar kol kanat gererdi, kah envai çeşit alanda uzmanlaşmış zooloğa ekmek kapısı olurdu.

  her ne kadar ziyaret etmemiş olsam da, gitmesem görmesem de o hayvanat bahçesi bizim hayvanat bahçemizdir.
 • bir gün içinde tamamını gezemeyeceğiniz kadar büyük bir hayvanat bahçesidir.

  üstelik üstü açık otobüsle gezme imkanı da vadır ama yine de her hayvanı gezmeye kalkasanız tur bitmez. 4000'e yakın hayvan çeşidi olduğu söylenmişti diye hatırlıyorum, koalasından envai çeşit şempanzesine ve deniz canlılarına kadar.

  ve orada hayvana verilen önemi, ayrılan alan ve gösterilen ilgiyi görünce, burada gülhane parkındaki hayvanların nasıl bir acı hayat yaşadıklarını anlıyor insan. zira burada, gülhane parkında hayvanlara ayrılan tüm alan, orada sadece bikaç hayvana ayrılan alanla eşdeğer...
 • youtube'un ilk videosunun çekildiği mekan.
 • yaşlılara ücretsiz olan ve yanlarında bir refakatçiyle girmelerine izin verilen hayvanat bahçesi. bundan dolayı, girişinde sizi yarı fiyatına içeri sokmayı teklif edecek yaşlılarla karşılaşmanız mümkündür.
 • hayvanat bahçelerinin hiçbir türlüsünü sevmem, ne kadar güzel tasarlanmış olurlarsa olsun ama bir macaw'ın hello demesini dahi duyabileceğiniz güzellikte internet sitesine sahipler. keşke tüm kuşların ses kaydı olsaydı ama olsun, üç beş tanesinin de olsa bir an için günün ağırlığından koparıp gülümsetmeye yetti.. özellikle o detone olmuş ses gibi inceden giren hellooo sesi.*

  hani verdikleri bilgiler vs de çok güzel ama fotoğrafları muazzam. başımı döndürdü kuşçelerin güzellikleri.
 • pek çok türe ev sahipliği yapan devasa bir hayvanat bahçesi olup içerisinde teleferik de bulunmaktadır.