• iskenderi gerçekten kötü yapmayı başaran, başarısız mekan. üstelik bir de kazıkçı.

en son gittiğimde *siparişleri alırken kola istedik ve masamıza şişe kolalar geldi. yemekler gelince -ki yaklaşık 1 saat sonra geldi- bir arkadaşımız daha kola istedi. "kutu değil şişe kola ver" diye arkaya seslendi garsonumuz. "madem kutu da vardı niye şişe getirdiniz" diye sorduğumda kutuyu yalnızca talep eden müşterilerine getirdiklerini söyledi garson. nerden bilebiliriz ki diye üsteledim ama elbette sonuç vermedi. boşver diyerek yemeğe başladık ama yemekler soğuktu. mikrodalgaya atmaya bile üşenmişler yani, etler buz gibi. daha yutarken insanın ağzında yağ donuyor. yemek bittiğinde soğuk olduğunu söyledik, çünkü öncesinde garsonu yakalayamamıştık. soğuk yemek şikayetine garsonun cevabı "içeriye iletirim" oldu. hesabı istedik, şişe kolanın 3.5 tl olduğunu gördük. merak edip kutuyu kaça sattıklarını sordum, "aynı fiyata" dedi garson. "açık açık kazıklıyorsunuz yani bizi" dedim, "yok efendim estağfirullah" falan zırvaları... biz söylenmeye devam edince kasadan biraz daha yetkili biri geldi ve bize bu uygulamanın (kola siparişi verenlere otomatik olarak şişe gelmesinin ve eğer talep edilirse kutu kolaya çevirilmesinin) üst yönetimin aldığı bir karar olduğunu anlatmaya başladı. şikayetimizi üst yönetime ileteceklerini vs söyledi.

250 ml'lik ürünle 330 ml'lik ürünü aynı fiyata satarsa bir mekan, üstelik bunu da menü vs dağıtmayarak, siparişi alırken de müşterinin tercihini sormayarak kafasına göre yapıyorsa başlarım ben oranın üst yönetimine. bir soru sormak bu kadar mı zor? sıkışınca hemen "üst yönetim" demek işin kolayı tabi. yemeğin başarısızlığının üstüne bir de bu zihniyetten tiksindim resmen. bir daha tövbe olsun, memlekette başka iskenderci mi kalmadı sanki.
  • üzülerek söylüyorum ki, hd iskender gibi mikrodalga işine onlar da girmiş.
  • yaklaşık 20 yıldır düzenli müşterisi olduğum ve bugün son kez gittiğim fast food iskenderci.

özet: gitmeyin çünkü yemekler soğuk. sadece çay sıcak. o da acı.

iki kişi bugün tükettiğimiz çorba, bulgur pilavı, 1'er porsiyon iskender ve sonrasında istemediğimiz halde gelen çay içerisinde en sıcak olanı çaydı. ankara'nın uzun yıllardan boyunca ankara halinin dibinde bu zamana kadar bildiğim en kaliteli iskender ve taze salatalarını yapan kebapçısında bugün yediğim unutulmaz kazık bir daha adımımı atmamam için yeterli sebep. bulgur pilavı geldiğinde soğuktu, şef garsonu çağırdığımızda "sanırım mikrodalgada tam ısıtamamışsınız" demem üzerine "olabilir bir kez daha geçelim" demesi ve yine aynı soğuklukta iki pilav getirmesi beni yeterince tatmin etmemiş olacak ki iskenderlerin de "dikkat edün efenim tabaklarımız sıcaktır" şeklinde servis edilmesi ve etlerin buz gibi olması da ayrıca komikti.

mikrodalga iskender ile işi hala yürütebileceğini sanan bu uyduruk işletmeyi de artık terk etmiş bulunuyorum, gerçi sokakta dışarıda yemek yenecek yer de pek kalmış değil açıkçası.

eskiden ne güzel yenimahallede güzel mekanı vardı; daha içeri girerken astronot balıkları olan akvaryumu ve ankaranın ilk cumhuriyet yıllarındaki fotoğraflarını seyrederek içeri girerdiniz, kapıda da bembeyaz saçlı amca güleryüzle karşılardı sizi.
  • kötü iskenderci. yağı baskın, mikrodalgadan çıkmış bir yemek getiriyorlar ki ağızda kalan tek tat yağ ve midedeki rahatsızlıktan gelen ne olursa.

gurme olsam 10 üzerinden 1,5 verirdim ki 0,5 neden gelir, henüz bilemiyorum, vicdan olmalı.
  • 21.99 tl'ye soslanmış ve tereyağı dökülmüş tırnaklı pide satan mekan. tırnaklı pidenin sunulduğu tabak ise şöyle; bir kenarında yoğurt, pidenin üstünde de üç beş adet mikron inceliğinde kesilmiş et parçası.

edit: uludağ kebapçısında bir porsiyonu 38.00 tl olmuş, ama yılların lezzeti değişmemiş.
  • cocacola nın verdiği eşantiyon 330ml lik suya 3.5 tl yazan işletme.
  • ankara da guzel iskender ve islama kofte yiyebileceginiz bir mekan. http://www.saniskender.net/
  • duvarlarında eski ankara fotoğrafları olan, sevimli de bir baş garsonu olan, bence ankaradaki uludağ iskenderden daha başarılı iskender yapan bir yer...
  • buranın sahiplerinin soyadları tavşanmış. mekanın adı olan şan, tavşandan geliyormuş. öğrenince çok güldüm*
  • açık ara ankara'daki en iyi iskenderi yapmaktadır. buna rağmen bir türlü, uludağ, hd iskender gibi yerlerin popülaritesine ulaşamamasını hayretle karşılamaktayım.
hesabın var mı? giriş yap