• bildiğim kadarıyla bu okulun hiçbir bölümünde doktora programı yoktur. silikon vadisinin dibinde olduğu için mühendislik bölümlerinin genel olarak amacı endüstriye adam yetiştirmektir. master öğrencilerinin neredeyse hiçbiri bitirme tezi yazmaz, proje yaparlar. bilgisayar ve elektronik mühendisliği gibi bölümlerin master programlarının yüzde 80'i hintli öğrencilerden oluşur. bilgisayar bölümünde 3 tane, elektronik bölümünde de 1 tane türk hoca vardır.

    okul downtowndadır. bu, nüfusu 1 milyon civarında olan bir şehirdeki üniversite için avantaj gibi gözükse de şehir çok uyuz olduğu için pek bir anlam ifade etmez. gezilecek görülecek pek bir şey yoktur yürüme mesafesinde. aralık ayında hava buz gibiyken bile bazı öğrenciler şort ve parmak arası terlikle dolaşabilir. spor takımları san jose spartans diye geçer. amblemi bir tane spartalıdır. maçlarda "this is sparta" diyip gaza gelir öğrenciler. takımlar genelde başarısız sonuçlar alır.
  • business insider'a göre apple'da en çok mezun bulunduran, endüstri-özel sektör odaklı electrical, computer ve software engineering master programları sunan üniversite.

    business insider
hesabın var mı? giriş yap