şükela:  tümü | bugün
  • anadolu yakasinin bilumum yerlerinde bulunur. kazikcidir ama basarilidir. calisanlari siyah tisort giyerler, kuafor yavsakligi kulturunden ayrilmak icin tembihlenmis sekilde ve kac yasinda olurlarsa olsunlar birbirlerine bilmemne bey bilmemne hanim diye hitap ederler. bu yuzden su sekil diyaloglar olur: "10 yasindaki cirak: firketeleri uzatir misiniz cemal bey? 11 yasindaki cirak: bir saniye ali bey, murat bey'e yardim edip geliyorum." yapay ortamdan basariyla soyutlanabilmek icin iflah olmaz kitap kurdu goruntusune burunulur. (bkz: kuafor)
  • tavsiye üzerine gidip dümdüz bir kesim için 100 lira ödediğim yerdir. (bkz: içim yanıyor sözlük)
  • saçına ilk defa boya ihtiva eden bir işlem uygulayan bendenizi yaptıkları işlem sonrası mutlu mesut eden kuaför. rengi tutturamamaları durumunda sabahlara kadar ağlayacakken şu an saçlarımı savura savura geziyorum*. adamlar ciddi manada işlerinde iyilermiş. sağdan soldan duyardım da tanık olunca daha iyi anladım.
  • işbu entry acıbadem şubesi baz alınarak yazılmıştır.
    kesinlikle gidilmemesi ve reklamlarla prim yapmalarına fırsat verilmemesi gereken kuaför. 9 mayıs akşamı yapılacak mezuniyet balomuz için çokça reklam yapılması ve iyi yorumlar alması nedeniyle arkadaşımla burayı tercih ettik. önce saçlarımız yapılmaya başlandı, buraya kadar bir sorun yoktu,makyaj randevumuz ise 15.30daydı ve en geç 17.30da oradan ayrılmamız 18.15te kadıköyden kalkacak tekneye yetişmemiz gerekiyordu. ancak saçlarımızın bir kısmı 14.30da bitti kalanı makyajdan sonra tamamlayacaklarını ve bizi birazdan makyaja alacaklarını söylediler. birazdan'dan kasıtlarının 1 saat olduğunu bilemedik tabi. randevu saatine kadar bekletildik üstüne saat 16.00a kadar makyaja alınmam ayrıca gecikti. sadece tek bir makyöz(diğer makyözleri diğer şubelerine gitmişmiş) ve 15.30 için bekleyen 4 5 kişi vardı.evet herkese aynı saate randevu vermişler nasıl oluyorsa öyle bir şey artık. halbuki randevuyu alırken 17 17.30 civarı çıkmamız gerektiğini belirtmiş daha erken bi saatte almak istemiştik ama randevuları alan kişi ısrarla rahat yetişirsiniz diyip randevuyu 15.30a vermişti.her neyse 16.00da belki daha da geç makyaja alındım ancak arkadaşımı bir türlü almadılar,araya başka insanlar girdi aksi gibi de inatla saçlarına 5 dkda yapılacak örgüyü yapmadılar bunun için makyajı beklediler. bu arada makyaj yapılan alt katla saçların yapıldığı üst katın birbirinden haberi yok,sanki farklı işletmeler. panik halinde en sonunda ağlaya ağlaya saçlarını yaptırdı arkadaşım. ama makyağa girdiğinde saat zaten 17.25 falan olmuştu bir de hala pişkin pişkin 17.30da buradan çıkacaksınız dediler dalga geçer gibi. tabi çıktığımızda saat 18i bulmuştu. ve bunun üzerine doğru düzgün bir özür bile dilemediler. maşa yaptırmış olmama rağmen alt tarafı onu sol tarafta sabitlettirip iki tel toka taktıkları için topuz parası almaya kalktılar,allahtan onca rezilliğe bunu eklemediler ve maşa parası alma konusunda ikna oldular. yağmur birikintileri içinde eteklerimiz ıslana ıslana taksi aramamız (a bu arada taksi durağı olmadığı için taksi de çağıramıyorlarmış falan filan) bulamadığımızda minibüse binip üstüne trafik çilesi çekip düşe kalka(burada mecaz yok) kadıköye gidip üstüne tekneyi kaçırmamız sonra yine düşe kalka taksiye atlayıp üsküdardakine zar zor yetişebilmemizin acı ve rezil detaylarıma girmiyorum sevgili sözlük. bu arada bizimle bekleyen makyajların çoğu mezuniyet içindi ve onlar da aynı sefalet düzeyinde olmasa da bizimle aynı zorluğa gerginliğe ve saygısızlığa maruz kaldılar.
    sonuç olarak nefretimsim san kuaför! normalde hiç böyle işletme götüleyen tırnak içinde rezalet entryleri girmem ama san kuaför bir ilk oldu. istediğiniz kadar güzel saç yapın makyaj yapın (ki onlar da aman aman değil) önce insanlarla müşterilerinizle dalga geçmemeyi,onlara saygısızlık etmemeyi,edimlerinize bağlı kalmayı ve basiretli bir işletme olmayı öğrenin. reklam falan çok önemsediğiniz için dikkate alırsınız diye düşünüyorum
  • nedensizce beni instagram sayfalarından engellemiş kuaför. uzun zamandır takip ediyordum, mikro kaynak hakkında soru sordum ve engellendim. o kadar harikalar ki cevap vermek zor geldi. saçma sapan bir sistemleri var. bence buralara verilen paralara da yazık.
  • afedersiniz ama bok gibi kuaför. instagrama bakıyorsunuz inanılmaz iyiler, ilgililer, mekanları zaten süper. bir gidiyorsunuz çalışanlar birbirinden habersiz, farklı kişilerden farklı şeyler duyuyorsunuz. biri diyor hemen alacağım sizi, diğeri diyor biraz bekletmek durumundayız. burayı okuyan falan olursa da üzgünüm ama instagramdaki gibi olmuyor saçlar :( içiniz rahat gidip "sen de artık her kuaför gibisin" diye çıkıyorsunuz. artı olarak verdiğiniz paraya yanıyorsunuz. basit bir saçı yaptırmak için bin dereden su getirtiyorsunuz, en azından bende öyle oldu yalvardım artık adama(en az iki buçuk saat beklemişimdir). sonuç olarak ise ortalama bir kuaförün elinden çıkabilecek bir saça üç katı para verdik. değğğmeeezz üstelik oldukça da burnu havada bir işletme olduğundan kıl aldırmıyorlar efendim. tavsiyem şudur ki sıkışık zamanınızda gitmeyin(benim durumum buydu) her türlü bekleyeceksiniz ve vazgeçme ihtimaliniz de olmuyor o saatten sonra nereye gideceksiniz di mi? hatta sıkışık bi zamanda da değilseniz iki-üç kez düşünün zira göründüğü gibi bir yer değil.
  • youtuber olan deniz shares'ın paylaştıkları ile gitmenin hata olduğu kuaför. lakayt tavırları ve fahiş fiyatları yüzünden değil, kızın saçını basbayağı yakmışlar yahu !
  • sabah sabah ki sabah bile değil;
    (bkz: he yavrum hee)
  • kazıklanmak tabirinin dik alası olan kuaför zincirleri.
    son yıllarda bu sosyal medya fenomenliği zırvasından kaynaklı mı bilmiyorum ama kuaför fiyatları fahiş derecede arttı. bu kuaför zincirleri de şimdiye kadar duyduğum en kazıkçı kuaför. hayır kuş mu konduruyorsunuz arkadaş?!! bir ombreye 2000 (ikibin!!) tl hesap mı çıkar allah aşkına ya hu!
    hadi onlar hesabı çıkarttı diyelim. sırf birbirlerine “san kuaförde saçıma ombre yaptırdım.” deme yarışına giren kezbanlar sorgusuz sualsiz o parayı ödeyip çıkıyorlar!
    lan memlekette asgari ücret 1600 tl alooooo!
    eskiden parası olan giderdi böyle yerlere. bu yüzden diğer normal düzeydeki kuaförlerin fiyatları artmazdı. bunların yüzünden o kuaförler de kendini bir şey sandı. yemin ediyorum artık devletin bu soygunlara el atması lazım!

doğal saç spor.
  • sonda söyleyeceğim şeyi başa yazarak bi başlayayım : gitmeyin!
    ankarada saçınızla ilgili radikal renk değişimlerine girişecekseniz buraya gitmeyin..benim için hayal kırıklığı olan ama içimde de kalmadı diyeceğim bi yer oldu..verdiğiniz para boşa gider..ha diyorsanız ki güzel olması umrumda değil param da gitsin o zaman buyrun gidin..