şükela:  tümü | bugün
  • atakama colu'nde, bolivya sinirinda turistik sili kasabasi. tum sene yerli nufus kadar turist gezgin nufusu da var oldugu gibi yaz aylarinda turist nufusu zaman zaman yerli nufusu ikiye katlar. yedi sokaktan ibarettir. anadili sanki ingilizcedir. bolca restaurant, internet cafe, turizm acentasi ve hostel bulunur. fiyatlar avrupa'ya endekslidir. dolayisiyla sili'nin en pahali yerlesim yeridir. sili'nin daha fakir yerlerinden turist kaziklamak icin insanlarin geldigi yonunde uyarilar vardir.
    cevresi oldukca bol aktivite olanagi saglar. sandboarding, vadiler, col, bisiklet turu yapilacakler/gorulecekler listesindedir.
    uyuni, bolivya'ya uc gun suren jip yolculugu buradan baslar (ayni yolculuga uyuni'den baslarsaniz dogal olarak burada biter).
  • bugün itibari ile bulunduğum inanılmaz ötesi turistik, her köşe başında sokak köpeği barındıran bir köydür. fiyatlar öyle başını almış gitmişki, turist kalabalığı ve aşırı yüksek talep ile birlikte hem değerinden çok fazla tur parası ödüyor, hemde turlarda baya kalabalık oluyorsunuz. tavsiyem buranın geçiş güzergahı olarak 1-2 günlük base olarak kullanılmasıdır. (bkz: salar de uyuni)' harcanan zaman ve maliyet sizleri yeterince tatmin edecektir.
  • atacama çölünde olsa da atacama eyaletinin değil antofagasta bölgesinin bir parçasıdır. daha fazlası için: (bkz: şili/#76555435)

hesabın var mı? giriş yap