şükela:  tümü | bugün
  • duyulduğunda insanı burkan bir soru. şöyle bir düşündüm de, çok az be. ben diyeyim bir, siz deyin iki.
  • bana baktığında kaç kişinin mutlu olduğu onların problemidir. insanlar beklediklerini bulamadıkları ya da sırtından bir şeyler elde edemedikleri insanlarla mutlu olamazlar. önemli olan, benim baktığımda mutlu olduğum insanların olmasıdır. mutluluk bulaşıcıdır. ben mutlu olursam, bana bakanlar o enerjiyi zaten alacaklardır.
  • gerçekten kalbimi çok kırmış sorudur.
    düşündüm ve evet cevap: hiç kişi.
    bunu illa flörtöz olarak düşünmeyin -ki o da yok-. ne bileyim benim var işte böyle"peygamberlerim".

mesela biri var, daha önce hiç tanımamışım, bu dünyadan göçüp gitmiş, ünlü falan da değil senin benim gibi bi insan ama arkasından öyle güzel şeyler söylenmiş ki ismi bana kadar gelmiş. hep öykünmüşümdür onun yaşamaya yakışışına. ne zaman önüme düşse ismi tebessüm ederim bunca tanışamamaklığa rağmen.

ya da bi hocam var, hayranıyım kendilerinin. bazen derste öyle bi an oluyor ki anlatırken gözleri parlıyor 5 yaşında çocuk gibi. bayılıyorum böyle up up up insana. alanında belki en iyilerden biri, dersinden de geçmek çok zor, üstelik derslerde hakaret falan da eder ama öğrencileriyle rakıya da gider mesela. ve yine aynı öğrencilerine kök söktürmesine rağmen herkesin aşığı olduğu bi insandır.

sonra onur ünlü var. hep iyi gelmiştir bana filmleri, yazdıkları, röportajları. hep zihnimi sağaltır. ve hep evet derim ya evet, bu kadar ferah bi insan olmak istiyorum.

tüm bu insanları izlerken çok keyifleniyorum sözlük. çünkü hepsi beni daha "iyi" bi insan yapıyor. güzel yerlere kanalize ediyor. bu insanlarla bi şekilde temasa geçtiğimde şunu da yapayım, o filmi de izleyeyim, şu kitabı da okuyayım, bak hayatta böyle de bi yol varmış falan diyorum. yaşamaya ama gerçekten "yaşamaya", kendimi azad etmeye hevesleniyorum.

işte ben hep yaz akşamı sokağa dağılan kızartma kokusu gibi, balkondan gelen çatal-bıçak sesi gibi, ılık esen rüzgar gibi ferah hissetmek/hissettirmek istedim ama cânım sözlük, şimdi bu soruyu görüp inceden düşününce...
    üzdü vesselam.
  • ölünce cenazeme gelecek olan kişi sayısı kadar