şükela:  tümü | bugün
 • dizinin özgün oldugu fikrini cikarin kafanizdan öncelikle dizi ispanyol bi dizinin alinma yapimci aaciklama yapmisti en azindan izlemedigimiz dizileirn ve devaminda ne olacagi hakkinda fikrimizin ´olmadigi dizileri alip cevirsinler söyle keyifle izleyelim bende

  bu arada bu hafta kötü karakter olarak tilkinin kardesi girdi diziye onunda özel gücleri var ve dizi dahada hareketlenmeye basliycak sanirim iyi oldu iyi:)
 • dizi yayınlanmadan önce set ekibini sibel kekilli ziyaret etmişti. erotik dizi sanmıştım o haberi görünce, vay anasını türk kanalları gece kuşağında çığır açmış falan demiştim.
  şahsi kanaatim izlenilesi bir dizi olduğu yönünde, haydi rast gele.
  merak edenler, bilmeyenler için; (bkz: sibel kekilli)
 • kötü süper güçlülerin eklenmesi bence gayet iyi de oldu hoş da oldu... iyilerle kötüler savaşacak tabi, dizinin ana teması başından beri bütün gün geyik yapan boş beleş arkadaşlar değildi ki nerenizle izliyorsunuz anlamıyorum yani. süper güçlü özel yetenekli karakterlerin cirit attığı bir diziyi how i met your mother'la, friends'le kıyaslamak da komikmiş doğrusu... sırada ne var, ağa dizileriyle lost'u mu kıyaslayacaksınız?

  elbette iyiler kötüler savaşacak. hatta kötülerin safına süper güçlüler de eklendi iyi oldu. zaten süper güçlü karakterleri yanlarında altıpatlar taşıyan iki tane adamla kaçırmaları saçma olurdu. süper güçlü insanları bulup kaçıran mafyavari adamlar toplasan beş kişi değil bunlar da normal insanlar kardeşim... e ben gülerim öyle diziye silahla normal adam kaçırır gibi süper güçlü adam mı kaçırılır, kötülerin elindeki tek koz bu mudur yani? elbette kötülerin safına katılan süper güçlü karakterler olacak. yoksa dünyanın neresinde görülmüş sırf mafyavari adamlarla süpermenlerin aşık attığı allah aşkına güldürmeyin beni.

  90 plaka geçen bölümden beri var, onun bir esprisi olmalı ki bir iki bölüme çıkar kokusu.
 • senaryosunun başka bir yabancı diziden arak olup olmadığını merak ettiğim dizi. öncelikle seyrediyorum belirteyim. dizi uzun olduğu için çoğu zaman sıkıyor ama türkiye'de her kitleye hitap edebilecek fantastik dizi fikri hoşuma gitti. çocuk oyuncularla çocuklara, genç oyuncularla gençlere, çocukları kaçıran adamlarla da büyüklere hitap edebilir. ben 28 yaşımdayım. büyük kategorisine giriyorsam hitap edebilir belki *. ama anneme falan hitap edeceğini zannetmiyorum pek orası ayrı mevzu. belki 40 yaşa kadar hitap edebilir diyelim. ileride başka dizilere yol açması için bence desteklenmeli. eğer senaryoyu türkler yazıyorsa gerçekten takdir ediyorum. bu konuda bir bilgisi olan varsa bana mesajlarını esirgemesin lütfen*

  edit: dizi tahmin ettiğim gibi yabancı bir dizinin aynısıymış. artık bizimkiler aştı. amerikan dizisi kesmiyor. ispanyol dizilerine de sarmışlar. kore dizilerine de sardılar bu ara. bu dizi de los protegidos isimli bir ispanyol dizisinden alınmış. ama uyarlama olup olmadığı belirtiliyor mu dizinin başında, onu hala bilemiyorum.

  teşekkür editi: bu arada naz29'a teşekkür ediyorum. edit bilgisini bana o verdi.
 • içinde storm var. ama yeterince storm olamamış. charles xavier var ama o da bir bünyeye fazla gelebilir diye parçalanmış zihin okuma özelliği birine manipule etme yeteneği bir diğerine verilmiş. mystique var ama erkek. kitty pryde var ama duvardan geçeni değil her kapıyı anahtarsız açabileni. rogue var ama yaşam enerjisini çeken değil dokunduğunu çürüten. şimdilik tespitlerim bunlar. henüz x-mende konumlandıramadığım hızlı koşan ile bukalemun gibi ortamın rengini alıp görünmez olan birisi daha var. o özelliğe de harry potterdan hayalbozan büyüsü ile bir çıkarım yapayım şimdilik.

  kadfat uyardı: hızlı koşan: quicksilver
 • benden önce yazan yazara aynen katılıyorum, resmen güneşi beklerken'e özenmiş adamlar... en azından güneşi beklerken'de senaristler başrolleri makul sebeplerle soyunduruyor, lisenin ortasında yarı çıplak basket oynatmıyor. anlıyorum hava sıcak da yani türkiye'nin neresinde hangi lise öğrencilerinin yarı çıplak basketbol oynamasına izin verir ki...
 • 20 dakikadır bakıyorum, süperkahraman geyiğini sözlükten öğrendim. öyle bir dizi. sözlüğe şunu yazmak için girdim: çok sıkıcı bir dizi. aile ilişkileri bir tuhaf.
 • bu dizide bir okul var, ben böyle vur patlasın çal oynasın yer görmedim, her akşam başka parti, her akşam başka eğlence. lan azıcık dizinizi kırın da evinizde oturun, ders çalışın anasını satayım bu nasıl gençlik...
 • çağla denen kızın aşırı şımarık olduğu dizi... "benim istediğim hiçbir şey olmuyor..." demiyor mu?

  bak güzel kızım...

  - resmen villada yaşıyorsun.
  - özel okula gidiyorsun.
  - güzel kızsın, erkekler peşinde...
  - her akşam ayrı partidesin.
  - sırf elbise almak için babanın saatini çalıp satacak kadar vurdumduymazsın.

  senin de istediğin hiçbir şey olmuyorsa biz ölelim anasını satayım ya... köylü kızı kezban sanki.
 • araçların tümü 90 plakalı olduğunu farkettim. küçük bir araştırmadan sonra köprü dizisinin de araçların plakasının 96 gibi bişey olduğunu öğrendim. velhasıl canlarım plakaların böyle olması dizinin hayal ürünü olmasından dolayıymış. gerçekle alakası yoktur falan filan işte. bi bok anlatamadım farkındayım amk.