1. başta sihirli annemvari bir şey olacağını düşünsem de şuan için bence izlenilebilr
  2. dizinin özgün oldugu fikrini cikarin kafanizdan öncelikle dizi ispanyol bi dizinin alinma yapimci aaciklama yapmisti en azindan izlemedigimiz dizileirn ve devaminda ne olacagi hakkinda fikrimizin ´olmadigi dizileri alip cevirsinler söyle keyifle izleyelim bende

bu arada bu hafta kötü karakter olarak tilkinin kardesi girdi diziye onunda özel gücleri var ve dizi dahada hareketlenmeye basliycak sanirim iyi oldu iyi:)
  3. dizi yayınlanmadan önce set ekibini sibel kekilli ziyaret etmişti. erotik dizi sanmıştım o haberi görünce, vay anasını türk kanalları gece kuşağında çığır açmış falan demiştim.
    şahsi kanaatim izlenilesi bir dizi olduğu yönünde, haydi rast gele.
    merak edenler, bilmeyenler için; (bkz: sibel kekilli)
  4. ihtirassız yaşamayan turk insanlarını sonunda dikkate aldılar. allah o insanların belasını versin, şimdi surekli iyilerle kotuler savaşacak mutlu musunuz? how i met your mother, friends bu başarısına nasıl ulaştı biliyor musunuz? çunku dizilerde ihtiras yoktu, birileriyle savaşılmıyordu.

senaristler burayı okuyor sanırım. biri kotu karakterler girsin demiş bu hafta anında eklediler. lutfen şu saçma kotu karakterleri diziden çıkarın. guzelim diziyi bok edeceksiniz.

ve son olarak:

şu saçma yavaşlatmaları kaldırın n'olur. 1 saatlik bolumu yavaşlatmalarla 2 saat yapıyorsunuz resmen. yapmayın be.
  5. kötü süper güçlülerin eklenmesi bence gayet iyi de oldu hoş da oldu... iyilerle kötüler savaşacak tabi, dizinin ana teması başından beri bütün gün geyik yapan boş beleş arkadaşlar değildi ki nerenizle izliyorsunuz anlamıyorum yani. süper güçlü özel yetenekli karakterlerin cirit attığı bir diziyi how i met your mother'la, friends'le kıyaslamak da komikmiş doğrusu... sırada ne var, ağa dizileriyle lost'u mu kıyaslayacaksınız?

elbette iyiler kötüler savaşacak. hatta kötülerin safına süper güçlüler de eklendi iyi oldu. zaten süper güçlü karakterleri yanlarında altıpatlar taşıyan iki tane adamla kaçırmaları saçma olurdu. süper güçlü insanları bulup kaçıran mafyavari adamlar toplasan beş kişi değil bunlar da normal insanlar kardeşim... e ben gülerim öyle diziye silahla normal adam kaçırır gibi süper güçlü adam mı kaçırılır, kötülerin elindeki tek koz bu mudur yani? elbette kötülerin safına katılan süper güçlü karakterler olacak. yoksa dünyanın neresinde görülmüş sırf mafyavari adamlarla süpermenlerin aşık attığı allah aşkına güldürmeyin beni.

90 plaka geçen bölümden beri var, onun bir esprisi olmalı ki bir iki bölüme çıkar kokusu.
  6. senaryosunun başka bir yabancı diziden arak olup olmadığını merak ettiğim dizi. öncelikle seyrediyorum belirteyim. dizi uzun olduğu için çoğu zaman sıkıyor ama türkiye'de her kitleye hitap edebilecek fantastik dizi fikri hoşuma gitti. çocuk oyuncularla çocuklara, genç oyuncularla gençlere, çocukları kaçıran adamlarla da büyüklere hitap edebilir. ben 28 yaşımdayım. büyük kategorisine giriyorsam hitap edebilir belki *. ama anneme falan hitap edeceğini zannetmiyorum pek orası ayrı mevzu. belki 40 yaşa kadar hitap edebilir diyelim. ileride başka dizilere yol açması için bence desteklenmeli. eğer senaryoyu türkler yazıyorsa gerçekten takdir ediyorum. bu konuda bir bilgisi olan varsa bana mesajlarını esirgemesin lütfen*

edit: dizi tahmin ettiğim gibi yabancı bir dizinin aynısıymış. artık bizimkiler aştı. amerikan dizisi kesmiyor. ispanyol dizilerine de sarmışlar. kore dizilerine de sardılar bu ara. bu dizi de los protegidos isimli bir ispanyol dizisinden alınmış. ama uyarlama olup olmadığı belirtiliyor mu dizinin başında, onu hala bilemiyorum.

teşekkür editi: bu arada naz29'a teşekkür ediyorum. edit bilgisini bana o verdi.