şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yıldız tilbe'nin ilk albümünden oldukça güzel bir şarkı..

  söz: yıldız tilbe
  müzik: bülent özdemir

  akarım sonsuza deli sel gibi
  tut çevrele tut gölün olayım
  çarparım ne varsa deli yel gibi
  tut kollarımdan tut ki durayım

  tüm yaşananlar bir bir
  günaha dönüşüyor ah zamanla uğraşma
  sen öyle bela deli sev ki beni
  bütün yasakları yasakla

  her soluğunda baştan ayağa
  çek beni içine orda kalayım

  zaten aşklar hep yalan dolan
  sonu hep sızı hüsran
  geriye kalan ardından
  yalnızlık olsa da sana değer
 • "her soluğunda baştan ayağa çek beni içine orda kalayım" söylenmiş en güzel aşk sözlerinden bir tanesi olsa gerek.
 • yildiz tilbe'nin yorumladiklari * * arasinda delikanlim'dan sonraki 2. güzel sarkidir -vazgeçtim, dayan yüregim gibi arabeske kaçan iyi istisnalar da vardir gerçi- oturup birazcik popla ugrassa çok güzel seyler çikartabilecegini hatirlatir.
 • sozleriyle, muzigiyle, anlatmak istedigiyle yıldız tilbe'nin simdiye kadar soyledigi en guzel sarkıdır. turk popunun en guzel sarkılarına da ilk on'dan girer.

  "tüm yaşananlar bir bir
  günaha dönüşüyor ah zamanla uğraşma
  sen öyle bela deli sev ki beni
  bütün yasakları yasakla "

  içten, gercekci, acık, asık.
 • geçenlerde radyoda yıllar sonra karşıma çıkmış olan, uzun zamandır dinlemediğimi ve dinlerken sözlerini büyük ölçüde bildiğimi fark ettiğim şarkı. iyi olan kalıcıdır.
 • bülent özdemir'in bestesini vaktiyle ilk önce askin nur yengi almistir. lakin söz yaz(dir)ip sarki haline getirmesi gecikince yemeyenin malini yildiz tilbe yemis, beste layik oldugu sözlere ve girtlaga kavusmus ve bizim de agzimiza bir parmak bal calinmistir. yengi'nin o dönemde piyasaya sürdügü kara cicegim adli albümündeki kivami kacmis alaturka-latin karisimi sound bu sarkinin nasil da bir ucurumun kenarindan döndügünü kanitlar.
 • alkol alinca süpper giden sarkidir bu.. bu da gostermektedir ki cirkin yildiz tilbe yoktur az alkol vardir beybim beybim..
 • bir metropol kadinin agzindan dinleyince gonul iliskilerinde aradigini bulamamis kendini isine gucune adamis birinin de sarkisi olabilir zira zaten asklar hep yalan dolan geriye kalan ardindan yalnizlik olsa da buna deger.
 • yildiz tilbe'nin gözlerini kisa kisa haykirip saclarini stüdyo vantilatörünün rüzgarina saldigi, urt'nin koca doksanlari gecirdigi beyaz zeminli stüdyoda cekilmis, zamaninin en ucuz islerinden olan bir klibi vardi. tüm hesapliligina ragmen tilbe'nin en güzel göründügü, yüzüne daha sonra yapisacak olan asimetrinin henüz tesrif etmedigi zamanlardan kalma görüntüler silsilesi. tilbe'yi ambalajlayip pazarlamaktan sorumlu sahislarin daha sonra gülüm albümünün kartonetinde de uyguladiklari beyaz fonla bütünlesen kirec yüz numarasindan da kaynaklaniyor olabilir bu.
  http://youtube.com/watch?v=xlr0cmegcyc
 • yıldız çığlık çığlığa, tüm coşkusuyla okur bu şarkıyı. tüm gemileri yakmıştır çoktan . bu yürekli daveti duyup da gelmeyen adam, adam değildir zaten.