• türk pop müziğine son dönemlerde gına gelen çıs-tak-çıs-tak elektronik müzikten sonra yeni bir soluk getiren bora duran şarkısı

bir 90'lar çocuğu olarak hazine bulmuş gibi hissettim kendimi
  • dansçılar eşliğinde dans etmeyi bilmeyen bir abimizin şarkısı.

keşke bir, iki ders alınsaymış.

şarkı güzel.
  • şarkı eğlenceli ama klibi rezil maalesef, bunu çeken adamın aklını seveyim.
    edit: klibi kendi çekmiş.
  • bir ajda pekkan şarkısı...en son diva albumunde yer alan ajda yorumunun zirvelerde dolandığı süper bir şarkıdır bu...
    sözleri
    herkes seçer kendi yolunu
    bilmem ki mutsuzluk mu sonu
    şu günlük güneşlik dünyada
    bulur en zorunu

benim yolumsa sana doğru
    dolandı durdu
    çıkmazmış bir sokakmış
    meğer dönülmez oldu

dik yokuşlar uçurumlar
    anlaşmazlıklar pusu kurmuş önümde
    kurtar desem de sen vazgeçsen de
    dönüp gitsem de sevgi mahkum elinde

bizi güçlükler ayırsa da
    umudum var hala yarın da
    ben severim aşkın zorunu
    kimi gider kolayına
    ilk superstar 83'de yer almıiştir...
  • superstar '83 versiyonundaki baslarini ugur basar'in caldigi parca.
  • en sevdiğim ajda pekkan şarkısı olmasına rağmen, aranjman olarak orjinali olan quante volte daha güzeldir.

şarkının bas gitar yürüyüşleri harikadir fakat orijinalinin bass tonu çok daha güzeldir. ajda pekkan versiyonunda iğrenç bir precision bass tonu vardır. ayrıca orjinal versiyonunun outrosu da harikadir. aslında ajda pekkan versiyonunda da outro çok güzel gitmektedir (piyano vs) fakat çabucak kesmişler. keşke bir yerlerden extended versionu çıksa.
  • keşke yunanca falan olsaydı da sözlerini anlamasaydım dedirten, harika bir müziğe ama anlamsız sözlere sahip bora duran şarkısı.
  • bora duran'ın klipte yapmaya çalıştığı dans, burcu güneş'in 'gözlerinde bıraktım aşkı' klibinde yapmaya çalıştığı dansı hatırlatmıştır.
    yapmayı beceremediğiniz figürleri yapmak için kasmanıza gerek yok. dans edeyim derken komik oluyorsunuz haberiniz olsun. tanım. bora duran şarkısı.
  • mirkelamvari bir şarkıdır.
  • ajda pekkan'ın müthiş bir vokal tekniğiyle söylediği şarkı. içinde jazz da var, rock da var, pop da var.
hesabın var mı? giriş yap