• kılık kıyafetinize, şivenize, yaşınıza bakarak maddi durumunuzu analiz ettiğini zanneden esnaf repliğidir. fiyatını sorarsınız ürünün, "burda sana göre bisey yok...", "senin için biraz pahalı o." veya "sana gelmez bunlar." cevabını alır ve kudurmuşa dönersiniz. içinizden o ürünü alıp adamın gözünün önünde yakmak gelir.

(bkz: ukte)
  • jakuzi‘nin 2019 çıkışlı hata payı isimli albümünün açılış parçası. yine karakteristiğini iyi yansıttığı bir jakuzi eseri olmuş, synthleriyle, gitarıyla, vokaliyle; hepsini ayrı ayrı tanımlamaktansa bir bütün olarak baktığımızda evet jakuzi diyebiliyoruz.

sözlerini de yazayım da tam olsun:

bilmem nasıl olsun
    her gün ayrı bir şey
    bilmem nasıl olacak
    her gün başka bir şey
    bir tarafta ben
    diğerinde sevdiğim herkes
    bir araftayım hatırımda bir sürü heves

sana göre bir şey yok
    burada
    sana göre bir şey yok
    burada
    sana göre bir şey yok

bilmem nasıl olsun
    her gün ayrı bir şey
    bilmem nasıl olacak
    her gün başka bir şey
    bir tarafta ben
    diğerinde sevdiğim herkes
    bir araftayım hatırımda bir sürü heves

sana göre bir şey yok
    burada
    sana göre bir şey yok
    burada
    sana göre bir şey yok
  • harikulade jakuzi parçası. türkiye’de yıllardır kalitesini bozmadan ilerleyen ve synthi hakkıyla kullanan gruplardan biri jakuzi. bu şarkıda da vermişler. açılış parçası için çok yakışmış.

şarkının ortalarında she past away tınıları aldım çok hoşuma gitti.
  • az önce spotify'da tesadüfen dinleyerek uzun yıllardır takip etmediğim modern türkçe müziğine karşı olan ön yargımı neredeyse kıran şarkı olmuştur. jakuzi diye bir grup söylüyormuş.
  • yeni albümlerinin en iyi parçalarından biri. albümle daha kasvetli bir hala bürünen grubun yine bir o kadar kasvetli şarkısıdır.
  • 18 yaşında 40 kilo olan kız itemi
  • hayatımın sonuna kadar dinleyeceğim şarkılar listesinde yer alacak kadar güzel bir şarkı benim için
  • eşim sayesinde bağımlısı olduğum şarkı. haylaz olan kedimizle bütünleşmiş olması da başka bir güzellik.

sana göre bir şey yok yumakçım.
  • intiharı böyle içten anlatabilen türkçe şarkı dinlememiştim..
  • geçen haftalarda haftalık keşfimden keşfettiğim ve bağımlısı olduğum müthiş bir parça..
hesabın var mı? giriş yap