• şiddete karşıyım da okul gereğini yapmıyorsa sürekli dayak mı yesin çocuk. türkiye olm bura biri vurdumu herkes vurmak istiyor. keşke olmasa ama gerçeklere gözümüzü kulağımızı kapatarak çözüm bulamayız.
  • iletişim yetisi gelişmemiş ebeveynlerin çocuklarına tavsiyeleridir.
  • 5 yasinda bir oğlum var nasıl desem tam bir sevgi kelebeği. ona sarılır bunu öper oynamak ister falan ama işte ailelerden mi kaynakli bilmiyorum bazı çocuklar piçin tillahı itmeler kakmalar vs. işin garibi bizim oğlan yaşıtlarıma göre yarma gibi koydumu ossurtturur ama işte yapısında yok çocuğun.

baktim bi gün ağlıyor baba mustafa bana vurdu diye dedim oğlum sende ona vur sana vurana sende vur. vurmayana vurma tamam. ertesi gün mustafanın anası bize geldi şikayete bende gerekeni söyledim yol verdim. çocuğa bi tokat atmiş hala 5 parmak izi vardı.
    anasıni gondiklediğim mustafası şimdi hazırolda duruyor benimki gelince :)
    burası türkiye koçum adaletini kendin sağlamalısın...
  • cehalet gırla malesef yetiştireceği fidanlara yazık olacaktır.
  • ilkokul çağında kavgada bıçak çekilme ihtimali olmadığı için, karşılık verebildiği kadar versin. lise çağına geçince zaten bıçak devreye girdiğinden dolayı yapamayacak. bilenler bilir, küçükken güçlü olan herkes lise çağında bıçak vs. kullanmıyorsa güçsüzleşir, üniversite çağından sonra ekonomik olarak güçlenince sen güçlenirsin, bıçak taşıyan piçler altında çalışır. hayatın kanunu.
  • doğrusunu öğretmektedir. bugüne kadar herkes kendisine vurana vurabilecek basirette olsaydı, bugün kimse kimseye vurmuyor olurdu.
  • kendine vurana karşılık vermezse, geceleri altına kaçıran, uykusunda çığlıklar atan, uyanık olduğu halde korkudan yatağında tepinen, pedagogtan psikoloğa gezdirdiğiniz ezik bir çocuğunuz olur.
    edit: çekenbilirspor
    büdüt: ne yapması gerektiğini öğrenince olaylar değişti tabii (üzgünüm 2-f watsapp velileri)
  • sonra da ülkede herkes ayrı bir manyak deniyor. böyle böyle yetişiyorlar.
  • şimdilik yeğenime öğrettiğim, ilerde evladıma öğreteceğim kural. çocuk karşılık vermezse şamar oğlanına çevirirler ve çocuğun psikolojisini bozarlar. ezik gibi büyürse ilerde de pısırık, ezik birisi olur. bu yüzden yeğenlerime kendisini ittirdiğinde nereye tekme ve yumruk atması gerektiğinde göstererek anlatıyorum ve işe yarıyor :)
hesabın var mı? giriş yap