• sana yağı altın gibi değerliyken, aslında piyasalarda pek yokken, hatta kıtlık dönemlerimizdeyken, 70 lerde çocuk olmak nedir bilenlerin hatırlayacağı olay..
  • 70 sente muhtaciz denilen vakitlerde girdigimiz onlarca kuyruktan biriydi. sana yagiher yerde bulunmuyordu, bulunan yerlerde de kisi basi bir taneden fazla verilmiyordu. bu yuzden diger kuyruklarda da yaptigimiz gibi ailece siraya girerdik sabahtan birer paket yag alabilmek icin. hic unutmam 7-8 yaslarindaydim migrosun onunde sana yagi icin beklesiyorduk. bir paket alabilmis, eve goturmus ve tekrar siraya girmistim. ikinci kez sira tam bana geldiginde migrosun kapisinda bekleyen jandarma beni tanimis ve siradan cikartmisti. hem rezil olmus hem de cok uzulmustum o kadar bekleyip ikinci paketi alamadan evin yolunu tuttugum icin.
  • ben bu kuyruğu bilmem ama milletin domatesi, patatesi ucuz almak için tanzim kuyruğuna girdiğini biliyorum.
    çok değil geçen yıl, seçim öncesiydi.
    sahi ne oldu büyükşehirler gidince o tanzimler?
  • akp'lilerin ağzından düşürmediği kuyruk.
  • sözlükte açılan ve 2003’de başlığı açan yazar arkadaşın hayal ettiği gibi ilgi görmeyen bir başlıktır. entry sayısı ve tarihlerine bakınca bana “hey gidi günler” dedirten başlık olmuştur kendisi.
hesabın var mı? giriş yap