şükela:  tümü | bugün
  • ftuff'ta finans bölümünde bana hiç para gelmedi için resmen yaptığım, "fazla paranız varsa gönlünüzden ne koparsa gönderin geri ödicem" dediğim olay.
  • yeni moda şimdi bu , youtube instagram vs. gibi sitelerde , yok hastayım abone olun , takip edenden allah razı olsun gibi manyak entryleri çokça gördüğümüz akım
  • alex tew zamanında sitedeki piksellere reklam alıp satarak milyonlarca dolar dilencilik yapmıştır. heralde bunun üzerine bir dilencilik yoktur.
  • twitter üzerinden bitcoin adresini verip dilenenler buna en güzel örnektir. adamlar resmen ajitasyon yaparak para istiyor.
  • herkesin ne hikmetse hep "iyi niyet"le yaptığı dilencilik türü. ha iyi niyetse tamam, hemen olan tüm paramı senin hesabına boşaltıyorum. çünkü benim paraya hiç ihtiyacım olmuyor, zaten iyi niyet de taşımıyorum içimde hiç. sense o kadar iyisin ki hepsi senin hakkındır.
  • "1 yeni mesaj"

merhaba,
    abe 1 bitcoin'in var mı? varsa versene.
  • yüzsüzlüğün geldiği son nokta. normal dilenciler "allah rızası için" ekmek parası(?) isterken sanal dilencilerin ortak noktası lüksleri için, ihtiyaçları olmamasına rağmen para dilenmeleridir.

• avrupa turu atacağım 5.000 dolarcık lazım.
    • amerika'da zencilerden dil dersi alacağım 10.000 dolarcık lazım.
    • 2 arabam, 3 dairem var ama evi restore edeceğim 10.000 tl'cik lazım.

vs. vs. vs.

her tür dilencilikte olduğu gibi bu tür dilencilerin de maddi durumu senden benden çok daha iyi seviyededir.