şükela:  tümü | bugün
  • dün akşam denk geldiğimiz, beyoğlu nevizade'de açılmış 1000 kişilik açıkhava konser mekanı. beyoğlundaki tüm mekanların teker teker kapattığı şu zamanda artık ölmüş bir lokasyonda böyle bir yatırım yapmak en hafif tabirle iyi cesaret.
  • an itibariyle biletix 'de açılışa özel konserlerinin 9,99 tl'lik sınırlı sayıda biletleri satılmaktadır. link

mekanla ilgili izlenimlerimi gidince ekleyeceğim.

edit: geçtiğimiz yaz mirkelam'ın sahnesini deneyimledim. çok keyifliydi. onun dışında ferah bir mekan, yalnızca sirkülasyonun etkisiyle lavaboları abartı kirliydi. önlem almışlardır umarım.
  • gittim, gördüm, deneyimledim.
    şimdi ise mekanı özetliyorum.
    geçen yaz günü bu mekandaki mirkelam'ın açık hava konserine gittim.

olumsuz tarafları

konsere giriş kapısı olarak nevizade tarafını vermişler, girerken amaçsızca uğraştırıyorlar.baya bir kuyruk oluyor ve tüm mekanı geziyorsun.şöyle ki, kapıdan giriyorsun, merdiven çıkıyorsun merdiven iniyorsun sonra tekrar birde merdiven çıkıyordun galiba tamamen uzatmışlar olayı. arka tarafta mis gibi direk konser alanına kocaman giriş kapısı var ama kullandırtmıyorlar.
    niye?! çünkü nevizade tarafından giriş yapılsın ki bir aura, kalabalık oluşsun mekanın kapısında.
    böylece gelen müşteriye mekan gezdirilmiş ve üstünede bir kaç bira sattıralım hesabı yapmışlar sanırım.

olumlu tarafları

öncelikle mekan taksim nevizade gibi merkezi bir yer için oldukça geniş , ferah ve nezih bir ortamı vardı. 1200 m2 gibi bir alandan bahsediyoruz.
    mekanın çatısı açılıp, kapanabiliyor buda oldukça güzel düşünülmüş.
    konser esnasında yağmur yağarsa cuut diye kapatıp, yağmur dinerse hoppadak diye açıyorlar.
    tuvaletleri önemserim, tuvaleti geniş ve genel itibariyle temizdi.

tek konserlik deneyimim bu şekilde, birkaç konsere daha giderim bu mekanda belki.
    bu arada grupanya vb. sitelerde indirimli konser biletleri oluyor, gidip biletixten vs. direk almayın,bir kontrol edin. yarı fiyatına falan alabiliyorsunuz bazı konserleri.
  • kebap kokularıyla konser izlenen mekan.
  • sigara içilmesine göz yumulan mekandır.

kapalı , 500 metre karelik bir alanda sigara dumanına maruz kalmaktan konseri takip etmekte zorlandık.

banal bir ortamdır, tavsiye etmiyorum.
  • kış aylarında istanbul için en iyi konser mekanı.