şükela:  tümü | bugün
  • dün akşam denk geldiğimiz, beyoğlu nevizade'de açılmış 1000 kişilik açıkhava konser mekanı. beyoğlundaki tüm mekanların teker teker kapattığı şu zamanda artık ölmüş bir lokasyonda böyle bir yatırım yapmak en hafif tabirle iyi cesaret.
  • an itibariyle biletix 'de açılışa özel konserlerinin 9,99 tl'lik sınırlı sayıda biletleri satılmaktadır. link

mekanla ilgili izlenimlerimi gidince ekleyeceğim.

edit: geçtiğimiz yaz mirkelam'ın sahnesini deneyimledim. çok keyifliydi. onun dışında ferah bir mekan, yalnızca sirkülasyonun etkisiyle lavaboları abartı kirliydi. önlem almışlardır umarım.
  • gittim, gördüm, deneyimledim.
    şimdi ise mekanı özetliyorum.
    geçen yaz günü bu mekandaki mirkelam'ın açık hava konserine gittim.

olumsuz tarafları

konsere giriş kapısı olarak nevizade tarafını vermişler, girerken amaçsızca uğraştırıyorlar.baya bir kuyruk oluyor ve tüm mekanı geziyorsun.şöyle ki, kapıdan giriyorsun, merdiven çıkıyorsun merdiven iniyorsun sonra tekrar birde merdiven çıkıyordun galiba tamamen uzatmışlar olayı. arka tarafta mis gibi direk konser alanına kocaman giriş kapısı var ama kullandırtmıyorlar.
    niye?! çünkü nevizade tarafından giriş yapılsın ki bir aura, kalabalık oluşsun mekanın kapısında.
    böylece gelen müşteriye mekan gezdirilmiş ve üstünede bir kaç bira sattıralım hesabı yapmışlar sanırım.

olumlu tarafları

öncelikle mekan taksim nevizade gibi merkezi bir yer için oldukça geniş , ferah ve nezih bir ortamı vardı. 1200 m2 gibi bir alandan bahsediyoruz.
    mekanın çatısı açılıp, kapanabiliyor buda oldukça güzel düşünülmüş.
    konser esnasında yağmur yağarsa cuut diye kapatıp, yağmur dinerse hoppadak diye açıyorlar.
    tuvaletleri önemserim, tuvaleti geniş ve genel itibariyle temizdi.

tek konserlik deneyimim bu şekilde, birkaç konsere daha giderim bu mekanda belki.
    bu arada grupanya vb. sitelerde indirimli konser biletleri oluyor, gidip biletixten vs. direk almayın,bir kontrol edin. yarı fiyatına falan alabiliyorsunuz bazı konserleri.
  • kebap kokularıyla konser izlenen mekan.
  • sigara içilmesine göz yumulan mekandır.

kapalı , 500 metre karelik bir alanda sigara dumanına maruz kalmaktan konseri takip etmekte zorlandık.

banal bir ortamdır, tavsiye etmiyorum.
  • kış aylarında istanbul için en iyi konser mekanı.
  • bu gece ilk kez gittiğim yer.

8'de oradaydım, 9'a kadar kapı açılışı bekledim.
    o da yetmedi 10'a kadar sözde konserin başlamasını bekledim.
    90'lar günüydü, günlerden salı. normal fiyatı 10 bile olmayan ama internet üzerinden biletini 1 liraya getirebileceğiniz bir sahne. (organizasyon demek isterdim.)

şarkılar bir sarıyor bir sarmıyor derken, en son dönüp baktım, herkesin masasında birer bira.
    bir süre fiyatını sormaya korktuktan sonra bara gittim.
    ne, ne kadardı bilmiyorum. en ucuz şey mısırdı, o da 10 liraydı.
    en son corona'nın yanında 26'lı bir şeyler gördüm.

şundan eminim ki hiçbir içkinin yanında 10'lu sayılar yoktu. şok oldum. gece 1'e kadar süreceği vaad edilen ortamda daha uzun süre kalamadan çıktım gittim.
    bunun bir diğer sebebi de ayakta durmaktan sıkılıp üst tarafta oturmak istemem ve burası vip denilerek ekarte edilmemdi.

sahnedeki masalar çoğaltılmalı. herkes çantasını eşyasını rahatça koyabilmekle birlikte insanlar bir yere otırabilmeli.
    bileti 10 lira yapana, 1 liraya indirene kadar; bileti 20 yapın, içki fiyatından indirin.

öğrendim ki teoman geldiği zaman biletin olduğu para 85 falan.

ilk gördüğümde dorock xl'a muadil çıkıyor diye sevinmiştim ama yelken denize bile giremeden battı.
    o koca sahnede, o süper performanslarla dorock'ta bile bira fiyatları 15'i geçmez.

büyük bir yanılgı var ki, o da; yüksek paranın kalite getireceği veya kaliteli göstereceği sanılmasıdır.
    siz önce ön tarafta tecrübesiz ergen çalıştırmayı bırakın.
    içerideki yetişkinler bile asla yeteri kadar profesyonel değillerdi.

dj performans sergilerken 20 dakikada 3 bira tüketiyor, bu sırada güvenlik bandın arkasında durup uyukluyor. 2 dakika dışarı çıkacaksınız, resmen burnunuzdan getiriliyor.

ayrıca dandik markaların bile 26 liradan başlayan biraların hepsi 30 cl gibi bir şeydi. cüce biralar... 5 yudumda biter. kimsede 50 cl görmedim. burada bu paraları verip de övmek ayrı kafadır. allah ayağınıza toz değdirmesin, zira o gün gelince zır zır ağlayacak tiplersiniz.
  • dün ilk defa (bkz: leman sam) konserine gittim ilk izlenimlerim şöyle... giriş yeri nevizade tarafında tıkış tıkış ve uzun bir kuyruk var içeri yani konser alanına girerken insan bunalıyor.....birde mekan labirent gibi insan karıştırıyor ne nerede diye çok kullanışlı bir dizayna sahip değil ....ikinci izlenim ise vip denilen kısım ön sahne yerinden daha kötü duruyor açık sahne önünde ise masa sayısı az.... neden bu kadar az acaba yani sonucta insanlar para veriyor ve her grubun masası olmalı en azından onlarda verdiği paranın hakkını ister üçüncü izlenim ise normalde sandalye olan kısım vip tarafında var aşağı tarafta ise sadece masa var bira+çanta koymak için fakat aşağı tarafta birsürü insan sandalyede oturuyordu ben sandalye istedim vermediler neden vermiyorsunuz birsürü insan oturuyor dedim onlar sanatçının arkadaşları diye bir cevap geldi ben daha da sinirlendim... ben oraya para verip gelcem sanatçının arkadaşları hem para vermicek hem ön sahnede benden daha değerli olcak ulan banane sanatçının arkadaşlarından ya kimseye vermiceksin yada herkese vereceksin parasini verelim sandalyenin dedim hayir onun için vip kısma geçmemiz lazım mış...ulan senin vip dedigin yer vip degil bir kere .... neyse umarım kısa zamanda batarsınız.ha işin komik tarafı sanatçının arkadaşları en az 15 kişi var ve hepsi birbirinden kopuk şekilde takılıyorlar yani işin aslı sandalye konusunda yalan söyleyen bir işletme...sanatcının yakinlarini neden vip kısma almıyorsunuz bu kadar değerli ise.