şükela:  tümü | bugün soru sor
  • başörtülü kızlara bir avm'de hakaret ettiği iddia edilen oyuncu deniz çakır, hakkında başlatılan soruşturma kapsamında savcıya ifade verdikten sonra adliye çıkışında yaptığı açıklamadir. kendisi tum suclamalari da reddettigini ve durusuna ters olaylarin icerisinde asla olmadigini da ifade etti.

    "yapılan suçlamaları kesinlikle reddettim. ben bugüne kadar hiç kimseyi kadın, erkek, başörtülü, başörtüsüz, hayat tarzı, cinsiyeti, dini, inancı, rengi, için ayırmadım. tam tersine birleştirmek için sosyal projelerde bulundum. benim her zaman bu güne kadar duruşum ve yaptığım şeyler bellidir. ayrıştırmak için değil, birleştirmek için bir sürü mücadele verdim. bahsi geçen hiçbir şeyi de yapmadım. zaten ifademi de verdim. suçlamalar benim bugüne kadar ki duruşuma ters ve hiç yakışık almıyor. bir sanatçı bir kadını 'başörtülü, başörtüsüz' diye ayırmaz. benim hayatımda türbanlı, başörtülü, farklı dinden, renkten, ailemden, arkadaşlarımdan, hayranlarımdan bir sürü insan var. bugüne kadar hepsini sarıp, sarmaladım. hepsi beni çok severler. şu anda da yanımdalar" diye konuştu. çakır, gazetecilerin sorusu üzerine "görüntüler var hepsini savcılığa sunduk. fakat şu an bir yargı süreci var daha fazla konuşmam doğru değil. tüm görüntüler incelendi. zaten ortada her şey" dedi.

    https://www.aydinlik.com.tr/…ltur-sanat-ocak-2019-7
  • kendini “kadın” ve her şeyden önce “insan” olarak niteleyen biri de kafasına bez bağlayıp meydanlarda dolaşmaz. ya evde kocasının dizinin dibinde oturur, ya da modern ve seküler/laik bir ülkenin usüllerine göre yaşar.