• sanatci sifatini ta$ima hali..
  • insan kendi kendine giyerse yakışmayan bir kostümdür, mutlaka birinin alıp sırtınıza koyması gerekir.
  • yuzde yuz dogrulanmasi ancak kendi giymis ya da giydirilmis kisinin olumunden sonra mumkun olan kimlik.yasarken cagdaslarinin hassittir dedigi nice insanin sanatci oldugu, nice yerlere goklere sigdirilmayanin ibis oldugu hatirlanilmayla orantili olarak belli olmustur.hatat bu sebeptendir ki sanat egitimi veren muesseselerde 25 sene geriden takip etme olgusu bulunur."ulan sanatci deriz bas taci ederiz, denyonun teki oldugu anlasilir" cekincesi vardir.

nazarimda, ben sanatciyim diyen herkes sanatcidir, amma ve lakin onaylanmak zorunda olmamak kaydiyla.onaylanmak isteyen kisi "dansozum oryantelim sanatciyim derse" ekranlarda "du baalim ona biz karar veririz" diyen birileri cikar, cikmalidir da.
    yoksa kafka ol kendi kendine yaz kitabini, uzaktan goren katip sansin."ben sanatciyim" de kendi kendine ne ala.
  • şöyle bir sürece sahip olmalıdır:

http://www.nettserier.no/jellyvampire/1304892000/
  • türkiye'de zor olan şey. önce bir garanti para kazanabileceğiniz bölüm bitirip daha sonra sanatınızı icra etmeniz gerekir.
  • sanırım picasso idi; bütün çocukların sanatçı doğduklarını söylemişti.

problem büyüdüğümüzde de sanatçı kalabilmekte...
  • türkiye'de yavşak olmaktır.

edit: yeni türkiye'de diyecektim.
  • 2016 türkiyesinde işsiz kalmaktır.
  • bilemediğim , özendiğim , iç acımdır.
  • konuyla ilgili ipe sapa gelmez tanımlardan sonra, nasıl sanatçı olunduğu hakkında bir fikir vermesi için jerry saltz'ın makalesini paylaşıyorum. gerçi burada bilgisi olmadan fikri olduğunu zanneden kitleye fazla büyük gelecek bu bilgiler. olsun varsın, öğrenme ve öğretme, gerçek bilgiyi paylaşma arzusuyla yoluma devam edeceğim.

makalenin orjinali

çevirisi
hesabın var mı? giriş yap