şükela:  tümü | bugün
 • beyoğlu cihangir'de, cihangir merdivenler adı verilen bölgenin alt tarafındaki arazinin 2007'de parka dönüştürüldükten sonra aldığı isim. günün her saati köpek gezdiren, yarım daire şeklinde yerleştirilmiş banklarında müzik dinleyip bira içen, keyifle sohbet edenlere rastlamak mümkündür. özellikle yaz aylarında, bir cumartesi gecesi 1'de bile gitseniz bu parkta bir şenlik havası hakim olduğunu görürsünüz. bazen sakat tiplerin de takıldığı bu parkın manzarasının harika olduğunu da heralde söylemeye gerek yok.
 • çevrede sanatkarlar parkı olarak bilinmiyor pek.
  "abi burada bi sanatkarlar parkı nerede" diye birine sorduğunuzda, bilmiyorum kardeş diyorlar, biraz üsteleyip
  "abi böyle manzaralı falan süper bir yer, merdivenler falan var yanında bir yerde" dediğiniz zaman
  "haa sen roma parkını arıyorsun" diyorlar.

  (bkz: roma bahçesi)
 • kimsenin kimseye karışmadığı, gündüzü ayrı gecesi ayrı güzel, cennetmekan. yalnız limandaki gemiyi batırmak için plan yapmaya başladık. manzaraaaayı bölüyor.
 • beyoğlu'nda gizli bir duraktı. taa ki (bkz: cihangir'deki merdivenlerin griye boyanması)
 • eskiden çok sevdiğimiz, dün uzun zaman sonra çay içmek için gittiğimiz ve haline üzüldüğümüz park. park demeye bin şahit lazım. istanbul'un en pis, en kirli parkı olmuş. yerler bira şişelerinden ve çöp poşetlerinden geçilmiyor. oldukça tekinsiz bir yer haline gelmiş. eskiden çok mu güvenliydi diyeceksiniz ama şu andaki haliyle karşılaştırılamaz. gündüz vakti, gözümüzün önünde bir kız neredeyse bıçaklanıyordu. oralarda takılıp çöplerini oraya bırakan insanlara mı kızayım, beyoğlu belediyesi'ne mi kızayım bilemedim..

  parkın son hali,
  http://imgur.com/y0l7mdv
  http://imgur.com/ixcvfzv
  http://imgur.com/brfs2xz
  http://imgur.com/b4asa95
 • dunyanin en guzel manzaralarindan biri olan tarihi yarim adaya profilden bakilan mekan.

  belediye tuketilen alkole darilip her ne kadar az temizlese de rahatligi, gelen insanlarin sahaneligi ve miiikemmell manzarasiyla sehirden kacmak icin ideal.

  hayat duruyor, kuslar otuyor. ıstanbul arkada kostursun dursun ..

  tabi ki tum sahane yerlerin keşler tarafindan kesfedilmesi kaderinden kacamamis. aksam saatlerinde tek basina bulunmamakta fayda var.

  yine de iki birayla guzel giden park.
 • sadece istanbul'un değil, dünyanın en güzel manzarasına sahip parkı desek, abartmış olmayız. eve dönüş yolunda "bir tatlı huzur" almaya gidiyorsunuz ve güneşi batırmadan dönemiyorsunuz.