şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sinema bölümü bir çok sinema sitesinden daha iyi, muhteşem. tiz takip edile.
 • hayatımda da en tiksindiğim olaylardan biri olan post-ironik yorumu içererek midemi bulandırmıştır:
  http://www.sanatlog.com/…dik-3-2010-togan-gokbakar/

  memleketteki sadece eleştirmenlerin de değil, herhangi bir şeye muhalefetin en büyük sorunu ironiye dair bir saplantıları olması ve bunu ne kadar zeki olurlarsa olsunlar, gerizekalı gibi dile getirmeleri. bu konuda, anlıyorum ki nitelikli olmayı kendilerine görev edinmiş ve 25 sayfa angelopoulos tahlili yapmaktan çekinmeyen sanatlog'un yazarlarına en azından başlangıç için cogito'nun 57'nci "ironi" konulu sayısını öneririm. teorik olarak kafaları açılır. bir diğer önerim de icheckmovies.com gibi sitelerde kendi yorumlarını paylaşıp kendi yorumlarına artı oy vermemeleridir.
 • yeni keşfettiğim bir site, izlediğim filmlerin analizini okumak müthiş keyifli, oldukça emek verildiği sağlam yazıların olduğu belli, "lan aynı filmi mi izledik" diyor filmi yeniden izliyorum yorumları okuduktan sonra.

  ilgiyle ve severek takip ediyoruz.
 • benim tarayıcımdan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama sitesinin arayüzü vasat olan topluluk. bu kadar güzel yazılara daha okunabilir bir ortamda yer edinmek yaraşır.
 • acilen tasarımının değiştirilmesi gereken web sitesi. sitenin %40'ı sabit bir logo tarafından işgal ediliyor. tasarımı da kötü. düzelseniz ne de güzel olurdu.

  düzeltme:değiştirdi. :)
 • mobilde biraz sorun yaratan site ama ısrarla takip edilesi.
  kapsamlı bir kültür sanat sitesi.
 • çok çok çok sevdiğim, su gibi içilesi bir sanat sitesi bu. ızledigim her film sonrası bakarım burada analizi var mı diye. bulursam da mutlulukla dolarım.

  durmadan ateş topları arasında kalan yüreklere, bir tatlı serinlik olarak şiddetle tavsiye olunur.

  edit: kapandığı için şuradan devam edilebilir: http://web.archive.org/…com:80/sanatlog-film-dizini
 • sitedeki japon filmlerini pocket'a yani dolayısı ile ereader'a atıp okumak istiyorum ama ne yazık ki hiç bir şekilde yazıları pocket'a atamıyorsunuz. bu sorun düzenlense pek güzel olacak.
 • sanatlog bi yana, diğer siteler öbür yana. şüphesiz muazzam eleştirilere sahip birçok site var ama hiçbiri sanatlog'un derinliğine erişemiyor kanımca. hani burada da dendiği gibi, yazıları okurken "kendimi sinema konusunda birikimli sanıyordum" dedirtip daha çok öğrenmeye, okumaya teşvik ediyor sanatlog. yalnız belirtmeliyim ki eleştirileri de öyle 10 dk'da okunup bitirilecek eleştiriler değil. genelde eleştirileri, aslında daha doğru tabirle incelemeleri sayfalarca sürüyor. bi ara bu yazılardan bazılarını yazdırmış, üniversitenin kantininde fularımı takıp (şaka tabii ki) okumaya başlamıştım, ki bitirememiştim. çünkü yazarlardan birisi maşallah 10 sayfa inceleme kaleme almıştı. sözün özü, muazzam bir site. benim yaşam kaynağım olan sinemada ne denli az şey bildiğimi yüzüme vuruyor. sonra gel de onca eksiği kapat. ama olsun. bu yazılardan sonra filmleri izlemek daha güzel oluyor.