şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yo dostum genelleme yapma falan diyenin ağzını yırtarım. bunların alayı böyle. ben daha 1 tane şereflisine denk gelmedim.

  motosiklet kullandım, durum onda da aynıydı. arabada zaten biliyorsunuz. motosikleti bakıma verdim, amerikadan getirttiğim vance & hines egsozun iç tüpünü sen sök, uydurma bi şey tak habersizce.

  arabayı komple boyaya verdim. ne istediyse düzgün yap diye 3-5 fazlasını verdim. en kaliteli astar, boya ne ise ondan al deyip malzeme parasını gönderdim. doyumsuz şerefsiz en dandik malzemeleri kullanıp kalan parayı cebine indirmiş.

  kaportacıya verdik usta araba benim için değerli (1982 model beybaba), ne gerekiyorsa yap, ücreti ne ise vereceğim dersin, çürüğün üstüne çekomastiği çek ver arabayı. kapı menteşelerinin pullarını bile takmamış kapılar ayar tutmuyor.

  motorcuya orijinal malzeme kullan ücretini ben vereceğim dersin, yan komşusu çakmacıda ne varsa doldurur motora. 1 sene geçmeden tekrar açılır, daha doğrusu açılmak zorunda kalır motor, o zaman anlarsın.

  ben şerefsiz olmayanını tanıyorum diyen varsa adres versin, 2000 km de olsa bakıma ona getireceğim arabayı.
 • kesinlikle katıldığım, yıllardır zaten dillendirdiğimiz güzel tespit.

  ilk araba aldığım yıllarda" usta, ben anlamam, sen ne gerekiyorsa yap, sana güveniyorum " diyen beni bile artık;
  " sen teşhisini söyle, tahmini fiyatını da şu kağıda yaz, ben bunu bi değerlendireyim" dedirtmişlerdir.

  hatta birkaç sefer" sen tamire başlayacağın zaman beni ara, ben de öğrenmek istiyorum, eğitim ücretini de sana verecem, ama bensiz açma motoru, 7 gün 24 saat uygunum" demişimdir, ve videosunu da çekmişimdir.

  kusura bakmayın arkadaş, ben tamirciler kadar kolay para kazanamıyorum , takibini yapıyorum artık.

  ha bu anlattıklarım hadiselerde dayak yemedim ama manyak mısın , bize işimizi mi öğreteceksin? ( beyin cerrahına iş öğretmeye kalkan davar söylüyor bunu) , bana güvenmiyor musun ?" gibi laflara maruz kaldım. ama dediğim gibi ben kolay yoldan, üç kağıtçılıkla para kazanmıyorum.baba parası yerken o kadar koymaz ama sonra anlarsınız gençler
 • geçenlerde birine sa dedim girdim içeriye(lpgci). malum ülkemizde muayene mevzuatı sürekli değişiyor. benim aracın lpg mevzuata uygun mu usta dedim.
  bu kaputu açtırdı(ne alakaysa) fıs fıs bişeyler sıktı. sonra lpg girişine eğildi. bana hiç danışmadan yapıyor bunları. sonra fırt fırt fırt lpg girişini söktü yenisiyle değiştirdi. bana sormadan değiştirdiğine göre 20-30 bişeydir dedim heralde. sonra senin işlem tamam abi dedi. ne kadar borcumuz dedim 90 demesin mi kan beynime sıçradı.
  dedim sen 90 liralık ne yaptın ya ben sana altı üstü bir soru sordum. demesin mi her soru soranın sorusucunu cevaplayacak olursak biz nasıl ekmek yiyeceğiz( zehir zıkkım olsun oç dedim içinden)..neyse bana dediği kapağın 90 lira olduğu işçiliği lütfettiğiydi. sök dedim kapağı bana sordun mu. kapağı söktü 30 lira işçilik aldı şerefsiz itoğlu it bi de bereket versin diyor. boğazına dursun köpek. arkamı döndüm gittim. sonra bi baktım aynı kapak internette 30 lira