şükela:  tümü | bugün
  • yo dostum genelleme yapma falan diyenin ağzını yırtarım. bunların alayı böyle. ben daha 1 tane şereflisine denk gelmedim.

motosiklet kullandım, durum onda da aynıydı. arabada zaten biliyorsunuz. motosikleti bakıma verdim, amerikadan getirttiğim vance & hines egsozun iç tüpünü sen sök, uydurma bi şey tak habersizce.

arabayı komple boyaya verdim. ne istediyse düzgün yap diye 3-5 fazlasını verdim. en kaliteli astar, boya ne ise ondan al deyip malzeme parasını gönderdim. doyumsuz şerefsiz en dandik malzemeleri kullanıp kalan parayı cebine indirmiş.

kaportacıya verdik usta araba benim için değerli (1982 model beybaba), ne gerekiyorsa yap, ücreti ne ise vereceğim dersin, çürüğün üstüne çekomastiği çek ver arabayı. kapı menteşelerinin pullarını bile takmamış kapılar ayar tutmuyor.

motorcuya orijinal malzeme kullan ücretini ben vereceğim dersin, yan komşusu çakmacıda ne varsa doldurur motora. 1 sene geçmeden tekrar açılır, daha doğrusu açılmak zorunda kalır motor, o zaman anlarsın.

ben şerefsiz olmayanını tanıyorum diyen varsa adres versin, 2000 km de olsa bakıma ona getireceğim arabayı.
  • kesinlikle katıldığım, yıllardır zaten dillendirdiğimiz güzel tespit.

ilk araba aldığım yıllarda" usta, ben anlamam, sen ne gerekiyorsa yap, sana güveniyorum " diyen beni bile artık;
    " sen teşhisini söyle, tahmini fiyatını da şu kağıda yaz, ben bunu bi değerlendireyim" dedirtmişlerdir.

hatta birkaç sefer" sen tamire başlayacağın zaman beni ara, ben de öğrenmek istiyorum, eğitim ücretini de sana verecem, ama bensiz açma motoru, 7 gün 24 saat uygunum" demişimdir, ve videosunu da çekmişimdir.

kusura bakmayın arkadaş, ben tamirciler kadar kolay para kazanamıyorum , takibini yapıyorum artık.

ha bu anlattıklarım hadiselerde dayak yemedim ama manyak mısın , bize işimizi mi öğreteceksin? ( beyin cerrahına iş öğretmeye kalkan davar söylüyor bunu) , bana güvenmiyor musun ?" gibi laflara maruz kaldım. ama dediğim gibi ben kolay yoldan, üç kağıtçılıkla para kazanmıyorum.baba parası yerken o kadar koymaz ama sonra anlarsınız gençler