şükela:  tümü | bugün
  • istanbul'un yeni ilçelerinden biri olacakmı$.
  • istanbul'un anadolu yakasındaki sarıgazi, samandıra ve yenidoğan semtlerinin birleştirilmesiyle oluşturulacak olan bir ilçedir.
  • az evvel akp'nin bu ilçe başkanı şöyle bir mesaj yollamıştır;

"sevgili kardeşim
    medya değil sandıklar konuşacak. son gülen siz olacaksınız. zafer sizin olacak unutma seçim sandıkta kazanılır.

ilçe başkanı azmi ekinci"

üsluba dikkat ettiniz mi bilmem ama savaşa gitsem böyle gaza getirecek bir komutan olsun isterim. ama işte savaşa hayır diyorum ben. neticede üslup biraz ajite edici biraz da şiirsel olunca tüyleri diken diken oluyor insanın. sizin de olmuştur eminim. olmamıştır diyen yalan söylüyordur. bu lafı ederek olmamıştır diyenleri saf dışı bırakmış oluyorum.

işi zafer ve kazananı muzaffer ilan etme aşamasına taşıyadursun bu adam ve ardılları, ankara yenimahalle'de kavga gürültü gırla. partizan tavrın iki taraftan temsilcileri coşturmakta ortalığı ve neredeyse insanlar birbirlerini öldürecekler. hayır, aslında benim tırstığım şey gazete manşetleri. ölenleri muhsin yazıcıoğlu gibi demokrasi şehidi ilan ederler filan neme lazım.

seçime 2 ay kalasından beri her cuma mesaj gelir benim cep telefonuma. gelen mesajın sahibi ya sancaktepe ilçe başkanıdır ya da sansaktepe akp gençlik kollarıdır. cumanız mübarek olsun falan diyorlar. yetinmiyorlar belediye başkan adayının katıldığı bütün etkinlikleri haber ediyorlar. ama işin ilginci ben sancaktepe'de oturmuyorum, şirinevler'de ikamet ediyorum.

seçim bitti ama, artık mesaj yollamayın yahu. bir akp bir de vakıfbank, yeter bıktım.
  • saatlerdir sayılan sandık oranı yüzde 45,8 de takılı kalmış yeni ilçe. türkiye'nin hiç bir yerinde böyle bir oran şu dakika içinde yok sanırım. burada bir boklar oluyor ama ne?
    güncel durum şöyle: (en az 3 saattir güncellenmedi)

akp : yüzde 41,3
    chp : yüzde 32,1
    mhp: yüzde 8,8
    dtp: yüzde 8,1
    sp: yüzde 6,4
  • sandıkların açılmasını 19,5 saat, gemiş ama hala ulaşabildiğim kaynaklarda sayılan sandık sayısı 217. sayılan sandıkların tüm sandıklara oranı yüzde 45,8. sabahın dördünde de bu sayıları yazmıştım: (bkz: #15879636) o saatten beri bir sandık daha sayılamamış. ki bu sayılar dün gece yarısından beri değişmiyor. orada neler oluyor? bilenler bilmeyenlere anlatsın.

not: bu rakamlar için kaynaklarım ntvmsnbc seçim 2009 sitesi, hürriyet gazetesi web sayfası, habertürk tv vs..
  • ilçedeki oylamada, yenidoğan semtinde jandarmanın sandıklara el koyduğuna dair söylenti var.akp ve chp liler arasında bir olay söz konusu.
  • en nihayetinde seçim sonuçları belli olmuş olan ilçedir. akp aldığı yüzde 40 oy ile seçimi birinci parti olarak tamamlamış ve ismail erdem belediye başkanı olmuştur. ikinci chp yüzde 30; sp, dtp ve mhp de yaklaşık yüzde 9'ar oy almışlardır.

(bkz: ya ben lan neyse bişey demiyorum)
  • 1 haziran 2009 saat 00:00 itibariyle kolluk sorumluluğu jandarmadan polise geçen ilçe.
  • kısa bi süredir ikamet ettiğim, istanbul'un doğu anadolu yakasında bulunan ve insanları itibariylede türkiye'nin doğu anadolu bölgesiyle benzerlik gösteren yeni ilçe.
  • giris yapmak icin vize uygulaması baslamıs diye duydum..

ne kadar dogru bilemem tabii..*