şükela:  tümü | bugün soru sor
 • göreve başladığından beri görünür iş olarak sadece bir anacaddenin asfaltını tamamlamış onunda bağlantı yollarını delik deşik bırakmış boş işlerin belediyesi.. mecburi istikamet verdikleri yolda aylardır eşşek kadar çukurlar var.. ancak bu sıralarda belediye gitmiş dağ başındaki günde 2 arabanın belki geçtiği çıkmaz sokak ve ara sokaklara tertemiz asfalt atıp, parke taşından kaldırım yapmakla meşgul.. oysa bu belediyeye bağlı çok daha önemli caddeler var.. özellikle belediye sınırları içerisindeki sanayi bölgelerinde hergün yüzlerce aracın ve kamyonun geçtiği caddeler aylardır bakımsızlıktan delik deşik.. her sabah ve akşam o yollardan geçen biri olarak sürekli kendilerine saydırıyorum.. en çok vergiyi verenlerin bile önüne düzgün bir yol yapmayacaksa bu belediye kime hizmet ediyor..
 • internette gördüğüm belediye. kütüphanesini, e-kütüphaneye taşımış belediye *. valla muhtemelen belediye sınırlarından bir kaç defa geçmişimdir ama heh burası orası dediğim görsel bir bilgi yok henüz.
 • sosyal medya kabusum. twitter, foursquare ne varsa takip edip arkadaşlık isteği gönderiyorlar. olm sancaktepe neresi onu bile bilmiyorum ben ya. kendi belediyemi de kınıyorum, bonservisimi de alıp giderim amk.
 • hemen her gün spam mesaj atan dandik belediye. ulan izmir'de yaşıyorum bana ne sizin belediye başkanınızın nerede olduğundan, hangi etkinliğe gittiğinden, nereyi açtığından.
  her gün her gün mesaj atılır mı lan !
 • vasıfsız belediyecilik.

  internet üzerinden verdikleri hizmet güzel ancak çoğu zaman sonuç alamıyorsunuz.

  bugün oturduğum mahalledeki bir okulda iftar yapılacak sanırım. son ses arapça şarkılar çalıyor bütün mahallede. ilahi dinlemekten içimiz şişti. sabah 9'dan beri mahalle temizleniyor, temizlik arabaları bir sokağı neredeyse 10 tur dönerek temizledi, okulun önündeki sokak defalarca yıkandı.
  okulun yanında ve benim de evimin önünde büyük bir arazi var. çoğu zaman çöpten geçilmiyor. kaç defa belediyeyi arayıp temizlenmesini istedim, temizlenmedi. şu an arazinin üzerinde yeşilden başka renk yok; tek bir parça çöp, ufacık bir peçete bile kalmamış. arazinin kenarında da temizlikçiler var, ellerinde süpürgelerle saatlerdir bekliyorlar.
  belediyecilik anlayışı bu mudur? biz bokçubaşı mıyız başka zaman neden yapmıyorsunuz bu temizliği?

  anladık taşaklı hazretlerinden biri gelecek, ama bu özveriyi kendisi gelmezken de göstermenizi bekliyoruz.
 • rte'nin pankartlarına harcadıkları parayı halk hizmete harcasaydılar zaten oy alırlardı.
 • ortadağ diye bilinen fatih mahallesi bu belediyenin üvey evladıdır, süt oğlanıdır. hiçbir etkinlik ve belediye hizmeti bu mahalleye uğramaz.
 • istanbul'da görüp görebileceğiniz en kötü belediyecilik anlayışına sahip belediyedir.
  hizmetten anladığı reis pankartı yaptırıp bilbordlara döşemesidir. bitmeyen altyapı çalışmalarının, yol çalışmalarının halkı sindirmek maksadıyla bu denli eziyete dönüştürdüğünü düşünüyorum.