şükela:  tümü | bugün
  • istanbul arnavutköy'de bulunan semtine göre salaş dekorlu ancak keyfiyle rakı-ocakbaşı yapabileceğiniz bir mekan
    tabiki semtten ötürü türevi ocakbaşı restaurantlara göre daha pahalı
    eğer giderseniz mevsim kış bile olsa dışarda oturmaya çalışın
  • süper manzarası var. kebabları da iyi.
  • acayip lezzetli kebapları olan bir mekan...

içki kullanıyorsanız, manzaraya karşı büyük ihtimal aldığınız zevk daha da artar...

gidin görün...
  • eski cabaret cine'nin yerinde, arnavutköy'de olan bir mekan.

(bkz: cabaret cine/@kanzuk)
  • gidin görün...

istemediğiniz mezeleri bam güm masanıza koysunlar.. "ben bunu istemedim" deyince de ukala ukala cevaplar versinler.

çöp şiş istersin, yanına soğanını bile koymadan getirirler. salata istedik, iki saat sonra geldi. zeytinyağı diyorsun, mezeleri bam güm koydu dedim ya, adam ayçiçek yağını löp diye döktü salataya...

"o zeytinyağı mı?" diye sorunca da, "valla bana öyle dediler" cevabını alıyorsun.. arnavutköy'ün tepesinde ocakbaşında çalışan adam zeytinyağıyla ayçiçek yağının farkını mı bilmiyor?
    yoo biliyor da cevap verecek ya ondan. bakmamış çünkü, umrunda değil. (mekan dolu da değil, 4 masa vardı, cuma akşamı saat 7'de...)

zaten ben sana salataya koy mu dedim.. masaya koyup defolup gideceksin bu kadar...

şanda ismi sahibinin soy adından geliyormuş. nereden mi biliyorum, zaten cuma akşamı olmasına rağmen 4 masa dolu, birine çökmüş baba sülalesinin hikayesini anlatıyor ballandıra ballandıra, susmuyor herif. oradan duyduk.

sonunda da 3 tane vasat (gerçekten vasat) meze, bir çöpşiş, bir ciğer bir de 35'lik rakıya 250 tl ödedik çıktık. etleri de öyle aman allahım değil, normal.

çıkışta bir de sokağa park ettiğimiz araba için de 15 tl ödedik. fiş falan zaten yok.

manzarası dışında hiçbir özelliği olmayan, senelerdir orada olmasına rağmen hala restoranı dolduramayan ve birçok müşterisini de kaybetmiş vasat mekan...

3-4 sene aralıklarla gittiğim bir yer, her gittiğim de daha da vasatlaşıyor, daha da boş ve pahalı oluyor.

arnavutköy'de aşağıda kaçtane balıkçı kaçtane ocakbaşı var bunlara bin basar... değmez. paranıza, keyfinize yazık.