şükela:  tümü | bugün
  • ileri görüşlü anaokulu öğretmenleri tarafından öğrencileri metrobüse hazırlamak için oynatılabilecek oyun.
  • ...oyunda bir iskemle eksiktir ve muzik susunca yer kapmak icin kosman gerekir. bir cocuk partisinde hayat dersleri hic bitmez. muzik cayirdar, ne zaman duracagini asla bilemezsin. butun oyun boyunca gerilirsin, heyecan dayanilmaz boyuttadir. herkes daire seklinde dizilmis iskemlelerin cevresinde, halkayi bozmadan dans eder ama bu keyifli bir dans degildir. herkesin gozu radyonun basinda ses dugmesinin kontrolunu elinde tutan annenin eli ustundedir. ara sira bir cocuk annenin hareketini sezdigini sanarak iskemleye bir pike yapar. herkes ona bagirir. kalkar ve oyuna devam eder. yikilmistir. muzik calar. cocuklarin yuzleri dehsetle carpilmistir. kimse disarida kalmak istemez. anne muzigin sesini ayarlamaya calisiyormus gibi yaparak cocuklarla dalga gecer... oyun hayatin bir benzeridir: hayatta da yeteri kadar iskemle yoktur, ya da yasayacak iyi zamanlar ya da yeterli yiyecek, yeteri kadar mutluluk, yatak, is, gulus, dost, gulumseme, para, nefes alacak temiz hava ve muzik calmaya devam eder....

    steve toltz

    (bkz: a fraction of the whole)
  • hem müzikle eğlenip, hem de kazanması malesef zor olan oyundur. müziğin kesildiği ana, gerçeklik anı diyebiliriz. keskin ve objektif bir andır. bir önceki müzik anının sezgisel tercihleriyle de yüzleşilen zaman kesitidir.
  • zevkli oyunlardan biri. oynamayalı kocaman zaman oldu maalesef...
  • ama sınıfında bir çocuğun kucağıma oturmasıyla bir kısa an oyundan soğumuştum fakat büyüdükçe geçtiği gibi oyun daha da bir hoşuma gitti.
  • yeğenimle oynamayı en sevdiğim çocuk oyunu. o munis melek gibi dediğimiz çocuğun yaptığı çakallıklara mı gülelim, minnacık çocuk sandalyelerine totomuzu sığdırmaya çalışmamıza mı.