şükela:  tümü | bugün
  • genellikle gulerken olan (olmasa da insanlarin "hohaha sandalyeden dustum" seklinde dile getirdikleri (bkz: gulerken sandalyeden dusmek)), az da olsa korkma, irkilme sonucunda geri tepmeniz sirasinda gerceklesebilen, bazen de sandalyenin iki ayagi ustunde salinirken biraz geriye gitmeniz sonunda gerceklesen eylem..
  • dalgaya dusmek, buyrun oturun diye sandalye tutan insanı iyi niyetli sanıp, arkanıza bakmadan oturuvermek, yere düşmek, utanmak, lanet olsun demek. bir ortaokul şaka klasiği*.
  • lisedeyken kantinin en kalabalik oldugu saatlerde ayagi kirik olan bi sandalyeye farketmeden oturmam sonucunda geli$en ve akabinde etegimin kafama gecmesi ile karizmayi kantinde birakip kacmama sebep olmu$ eylem.
  • sandalyenin arka tarafını yatıklaştırma hadisesini abartmak da bu eyleme neden oluyormuş,ben bunu gördüm,yaşadım ve en kötüsü de hissettim.neymiş,bilgisayar sandalyesini şezlong gibi kullanmak pek mantıklı değilmiş.
  • sozluk'teki entry'leri okurken gülerek ve de dengemi kaybederek bir cok kez gerceklesmis olan hadise.
  • ayakları uzatıp bilgisayar karsısında yayılırken bir anda aradaki uzaklıgı ayarlayamayıp kaba et üstüne löp diye oturmakla da basa gelen durumdur.**

(bkz: yer demir gok bakir)
  • seinfeld'in boy friend 2 bölümünde kramer'ın bir jesti sonrası yaşadığım durum. evet gerçekten gülerken sandalyeden düştüm
  • sandalyenin bacağı kırıksa,üstüne oturduğunuzda gerçekleşmesi muhtemel hadise...en kötüsüyse bunu bilerek o sandalyeye oturmanızı dört gözle bekleyen arkadaşlarınıza dalmanız dötünüz acısını hafifletmez.. *
  • ofis ortaminda gotumu sandalyeden kaldirmadan suna da uzanayim, sunu da alayım turunden tembel hareketler sonucu ortyaya cıkabilecek ofis kazası.
  • kafa, goz ve karizma dagilsa bile olayi takip eden ilk on saniyede insani kendi kendine gulme krizine sokacabilecek gundelik kazalardan biri.*