şükela:  tümü | bugün soru sor
 • belçika ekibi krc genk'in; norveç ekibi valarenga'dan 2,5-3 milyon euro olduğu söylenen* bir bedel karşılığı kadrosuna kattığı, norveç futbolunun son dönemlerde yetiştirdiği yeteneklerden birisidir. gelecekte adını sıklıkla duyup kendisi hakkında konuşacağımız bir futbolcu olacağı aşikar.

  1998 doğumlu topçu, bu genç yaşına rağmen 1,93'lük güçlü fiziği ile dikkat çekiyor. boyuna posuna aldanmayın kendisi kazma bir orta saha topçusu değil. doğal olarak fiziğini oldukça iyi kullanıyor yanı sıra oyunu yönlerici pasları ve oyun içi temposu ile tanınıyor. kısacası popüler bir ifade kullanacak olursak "box-to-box" niteliklerine sahip. arada "norveçli patrick vieira" olarak anıldığı oluyor basında bu genç arkadaşımızın.

  genk'ten sonraki durağı 2 yıl içinde premier lig olacaktır, ya arsenal ya da liverpool kancayı takar bu topçuya. tahminimce 15 milyon euro'luk bir bonservis bedeli ödenecektir kendisine. hali hazırda genk; transferi için everton ile baya kapışmış ama son gülen belçika ekibi olmuş.

  o değil de, norveç futbolu sürekli orta saha pompalıyor avrupa'ya. eğer kariyerleri gençliklerindeki gibi olursa; 2020'li yıllarda norveç tıpkı belçika gibi turnuvaların gizli favorisi olur.

  diğer norveçli genç orta saha oyuncuları için:
  (bkz: martin ödegaard)
  (bkz: kristoffer ajer)
 • 8 kasım 2018 krc genk beşiktaş maçı'nda 60. dakikada oyuna girip maça büyük etki eden oyuncu. sadece 20 yaşında ama çok olgun oynuyor. şu görüntüsüne bakarak türkiye'de her takımda direkt 11 oynayabilecek bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim. bugün 70'ten sonra genk orta sahasının beşiktaş'ı ezmesindeki en önemli etkenlerden biriydi.
 • bereketli iskandinavya topraklarının son armağanı olan 1998 doğumlu, 1.91 boyundaki norveçli orta saha oyuncusu. 8 kasım 2018 krc genk beşiktaş maçında attığı nefis golle de türk futbolseverlere adını duyurdu. uzun boyuna rağmen ayağına çok hakim, sanki tecrübeli bir oyuncuymuş gibi soğukkanlı. tek eksiği de biraz ağır olması sanırım. onun dışında hem fiziksel kapasitesi hem de oyun zekasıyla ileride yedi haneli bonservislerle transfer olacağı çok açık. stil olarak kendisini ben mark van bommel’e benzetiyorum.
 • eğer herhangi belcika kulübü ile beşiktaş maç yaparsa ve oyuna sonradan uzun ve sıska bir oyuncu girerse, beşiktaş kesinlikle bu oyuncudan gol yer. belki bu da bir murpy kanunu olabilir