1. pazar günün bütün bir gün bir sandık başında geçiren yazık denilecek insanlar ama sol baş parmağımın her yerine bulaştırdığı o çıkmayan boyadan sonra hiç üzülmediğim ki$iler.
  2. 12 eylül 2010 anayasa değişikliği referandumu için ücretleri şöyleymiş bu arkadaşların;

--- spoiler ---

sandık kurulu başkanları 53.60 tl., kurul üyeleri 47.15 tl., bina sorumluları 53.60 tl. alacak. binalarda temizlik için görevlendirilen personele ise 3 günlüğe kadar yevmiye ödenebilecek. yüksek seçim kurulu başkan ve üyelerinin günlük ücretleri ise 118.90 tl. olarak belirlendi.

--- spoiler ---

ysk’nın açıkladığı ücretler (türk lirası), görevlere göre şöyle:

yüksek seçim kurulları;

- baskan ve üyeler 118.90

- birinci derecede sorumlu görevliler (genel müdür, genel müdür yardımcısı, daire baskanı) 59.45

- ikinci derecede sorumlu görevliler (sube müdürü, bim müdürü, ayniyat saymanı, bim koordinatörü) 55.70

- üçüncü derecede sorumlu görevliler (sef, çözümleyici, programcı) 53.60

- dördüncü derecede sorumlu görevliler (veri hazırlama kontrol isletmeni, memur) 50.90

- soför ve hizmetliler 47.15

- soförler (baska kurum personeli olup görevlendirilenler) 41.80

- hizmetliler (baska kurum personeli olup görevlendirilenler) 41.80

il ve ilçe seçim kurulları;

- baskanlar ve il seçim kurulları üyeleri 59.45

- ilçe seçim kurulları üyeleri 47.15

- seçmen kütük bürosu müdürleri 55.70

- seçmen kütük bürosu zabıt katipleri 50.90

- seçmen kütük bürosu hizmetlileri 47.15

- askı yeri görevlileri 41.80

- memurlar (baska kurum personeli olup görevlendirilenler) 41.80

- soförler (baska kurum personeli olup görevlendirilenler) 41.80

- hizmetliler (baska kurum personeli olup görevlendirilenler) 41.80

sandık kurulları;

- baskan 53.60

- üye 47.15

bina sorumluları 53.60

http://www.90tr.com/…dik-gorevlileri-ucretleri.html
  3. zavallı ben.biraz önce girebildim eve, çünkü sevgili devletim beni sandık görevlisi olarak uygun görmüştü.ben de "lan sandık başında adam gibi biri olsun, kabul edeyim bari" demek gibi bi gaflette bulundum.sabahın köründe çıktım evden; zşra en geç 7de görevli olduğunuz sandığın başında hazır bulunun buyurmuştu sevgili devletim. iyi hoş kalkayım gideyim, görevlendirildim, üstüne para da verecekler. fakat paraya ihtiyacım olduğunu düşünen devletim nedense acıkabileceğimi, susayabileceğimi hiç düşünmemişş, beni çayın 1, nescafenşn 1,50 tlye satıldığı bir okulda görevlendirmişti. bir partiye üye olmadığım için partililere dağıtılanlardan da nasiplenemedim haliyle. hadi chpye gelen sandviçler neyse de akplilere iki defa gelen köfte ekmek mahvetti beni. bu mu lan sizin müslümanlığınız diye çemkiresim gelse de sesimi çıkartmadım.
    (bkz: çok mağdurum be ata'm)
  4. marttaki seçim için başvuru süresinin geçip geçmediğini merak ettiğim gündelik iştir. bilen varsa lütfen bilgilendirsin.
  5. yorucudur ama iyi bir deneyimdir, ücret verilmesi ise yorgunluğu silip atabilir.

öğrenci olarak partim tarafından bina sorumlusu oldum, galiba tahminimce asıl işlerden sorumlu olmam gibi geliyor çünkü parti içinde aktif birisi de değilim, adım yazıldı yedek görevlilere ve oldum ancak bilenler varsa yazarlarsa mesaj olarak bende bilgilenirim, buraya yazarım.

bina sorumlusu nedir, neler yapar, ne kadar ücret alır?
  6. suriyelilerin oy kullanmasını engellemesi bekleniyor bunlardan.

bu kişilerden biri de benim. gerekli şartları sağlamış birine nasıl oy kullandırtılmayacağını da açıklasalar da bilsek. elinde üzerinde tc kimlik numarası olan bir nüfus cüzdanı ve listede ismi varsa, bu kimlik sahte mi denecek ne yapılacak?

çok saçma bir misyon yüklenmiş kişiler bunlar. ben orada partimin oylarının çalınmasını engellemek için gözlemci olarak bulunuyor olacağım. kimin suriyeli olduğunu, kimin hülle ile vatandaşlık aldığını nereden bilebilirim. bilsem bile ne yapabilirim. resmi kimlik kartını ve seçmen listesindeki ismi nasıl reddedebilirim.