şükela:  tümü | bugün soru sor
 • özellikle akp herkesi her şeyi ısrarla sandıkta hesaplaşmaya davet ederken önemi hayati boyutta olan güvenliktir.
  o kadar skandal yolsuzluktan sonra hala sandığa güveniliyorsa, oy kaybedilmeyeceği düşünülüyorsa, kusura bakmayın ama vardır bunda bit yeniği.
  bu ülke çöplerde denizlerde az oy pusulası görmedi. bu ülke 3 kez tekrar tekrar sayılıp değişen seçim sonuçları gördü. türkiye çok önemli bir dönemeçteyken seçim hilelerini önlemek adına sandıkları kollamak hepimizin vatandaşlık borcudur.
  en azından her partinin bir dolu mahalli teşkilatı gençlik kolu şusu busu var, o sandıklar boş bırakılmamalı. sayılırken hatta teslim edilirken son ana kadar birçok göz tarafından kontrol edilmeli. akp sandığına sahip çıkıyorsa hatta sandık görevlilerinin yemek ihtiyaçlarını kadar karşılıyorsa diğer herkes de kendi sandığına sahip çıkmalı.
 • hursid reise emanettir.

  hursid reisleri bulun. sorun. yardimci olun.
 • türkiye gibi demokrasiyi sindirememiş 3. dünya ülkelerinde, seçim zamanlarında ortalarda dolaşan kavram.

  akepe gibi demokrasiyle gelip otoriterleşmeye müsait iktidarların ülkelerinde önemi büyükleşen bir kavramdır.
 • 24 haziran 2018 seçiminin en önemli mevzularından birisidir. tüm muhalefetin ortaklaşması gereken bir meseledir. eğer ki biz bu ülkenin vatandaşları isek ve artık yeter be kardeşim diyorsak bizim de elimizi taşın altına koymamız gereken meseledir.
 • mehmet ali çelebi'nin tweetinden alıntıdır:

  "yanlış algı: biz ne yaparsak yapalım bilgisayarda rakamları değiştiriyorlar.

  doğrusu: her sandıkta insan bulundurarak ıslak imzalı tutanak alınırsa bilgisayarda oynama yapılamaz. yapılırsa da anında yakalanır.

  sorun: sandıklarda insan bulunmaması."
 • seçim yaklaştıkça ve millet ittifakı güçlendikçe önemi daha da artan konudur.

  muharrem ince seçimin gündemini belirlerken ve her kurduğu cümle olay olurken hepimiz umutlanıyoruz ama umutlar hep sandık güvenliği konusunda takılıp kalıyor. muhalefetin yeşerttiği umutların canlı kalmasını sağlayacak şey, seçmenin sandığına sahip çıkmasıdır. hepimize görev düşüyor, bu kadar yaklaşmışken oyumuza sahip çıkalım, sandıkta oyuna geçit vermeyelim.
 • 174.000 sandiga en az ya da ortalama 2 adam ile halledilebilecek olan guvenliktir.

  tek yapilacak olay, zarflara muhur vurup, oylarin sayimi sonucu islak imzali tutanagin ornegini almak. hepsi bu.
 • 174 bin sandık varmış. yok mu lan şu ülkede 348 bin tane insan azmanı chpli, iyi partili, saadetli, hdpli babayiğit. dik her sandığın başına iki tane bak bakayım bir tane oy götürebiliyorlar mı.
 • yüksek seçim kurulundan korunması gereken sandıkların güvenliğidir.