şükela:  tümü | bugün
 • ersin karabulutun penguen dergisindeki cizdigi kose basligi. her hafta cocuklugunda yasadigi ve beyninde cizikler birakan olaylar anlatiyor. galip tekin ve kenan yarar ile birlikte begeni kitabimda mahserin uc atlisi oluyor.
 • penguenin en keyifli bölümlerinden*
 • ersin karabulut'un seceresini ogrendigimiz penguen bolumu. bunun gibi bir de yeralti oykuleri vardir yine ayni kisinin.
 • ipince detaylariyla kisiye zevk veren, kendi sandiginin icin actiran bir penguen bolumu...
  sandigin icine girip bisiklet hirsizlarini kirbaclamak hissiyle dolup tasirabilir insani..
  birde plastik yuzuk vardir ki, o okula gidip butun talaslari karistirmak icinden arayip bulmak ister insan ve tabi ilkokulda bize ali sok, emel ye gibi fisler yazan bir ogretmenimiz olsaydi neguzel olurdu diye de dusundurur
  bardakta duran annanne disinin bir silah olarak kullanildiginda yaratacagi felaketleri anlatir
  cizgiromanimiz yirtilmamistir da, kasetimiz kirilmistir ayni etkileri hissetmisizdir.
  bizim bakkalda veresiye yoktur, yazdiramamisizdir da, abi bu paraya ne olur demisizdir.
  gulunce jokere benzedigimizi dusunmemize sebep veren olayin varligini daha kabul edilebilir hale getirmistir, laylon torbada birbirine carpan bira siselerinin sesinden sorumluluk duymanin yasanabilir bisey oldugunu kanitlamis, kimbilir daha neler bulunacak acep diye merakla beklettiren bolumdur kendisi..
 • haftalık bağımsız mizah dergimiz penguende yer alan ve ersin karabulutun çizdiği, yazdığı ve bizlerin 'aaaa ben de bunu yaşamıştım' ya da 'ayol ben bunu hala yaşıyorum'lara sürüklediği bölüm. **
 • bir insanin degisik bir yasam hikayesi olmasi icin degisik bir yasam yasamis olmasi gerekir. bu eziklik, firlamalik hatta salaklik bile olabilir. herbir nedene ragmen hikayelerini, cizimini begeniyorum.

  bu haftaki hikayesini okudugumda ayni seyleri yasamis biri olarak gozlerimden birkac damla gozyasi gelmesine engel olamadim.
  (bkz: entrye ani serpistirmek)
 • bu haftaki dergide, otobüste yanına oturan kızın acaba benden hoşlandığı için mi yanıma oturdu ve sanki camdan da bakınca beni kesiyor gibi hissettiğim anda aynı şeyleri dergide okuduğum ve acaba yanımdaki kıza dergiyi verip şunu oku desem noolur diye düşündüğüm bölüm...**
 • genellikle cogunlugun yasadigi hissetigi konulara yer verdiği ve bunlari süper çizimleri ile birlestirdigi icin cok sevilen ersin karabulutun hazirladiği penguen bölümü.iki sayfaya cikarilmasi da ne kadar sevildigini göstermistir
 • penguen alma nedenim. bağımlıklık yaratacak kadar doğal, sürükleyici ve içten
 • ersin karabulut'un "aman karizmam dağılır", "ulan bunu da yazarsak kesinkes daşşak konusu olurum" gibi kaygılara kapılmadan tüm dürüstlüğüyle hayatını anlattığı penguen şeysi. hal böyle olunca ben dahil okuyan herkesler kendinden birşeyler buluyor sanırım.