şükela:  tümü | bugün
 • halk olarak,
  vatandaş olarak,
  vergi mükellefi olarak,
  seçmen olarak
  merak ettiğimiz şey

  "sandık kurulu üyesi arkadaşlarım, bir defa seçim günü diğer siyasi partilerden önce sandık mahallinde yerini almalıdır. yani bizim arkadaşlarımızdan önce onlar gelmemeli.
  sandık müşahitlerimiz; müşahitler noktasında sandık kurulu üyelerinin dışında sandık müşahitleriyle bizim oralara ne yapmamız lazım? takviye etmemiz lazım.
  olur ya, diğerlerinden gelmeyen olursa? bu defa sandık kurulu başkanı kimse oradan kimi alacak? müşahitlerden kim varsa, önce gelen kimse o, onun hakkıdır. o, sandık kurulunun ikinci veya üçüncü üyesi olabilir. burada bu defa neyi kazanırız? sandık kurulundaki hakimiyeti biz elde etmiş oluruz.
  yani burada çok hassas olmamız lazım, bu işi hiç hafife almamamız gerekir. yani bunları geçmişte çok yaşadık.
  eğer bunu sağlama alırsak, istanbul'da başlamadan bu işi bitirmiş oluruz."
  https://twitter.com/…cer/status/1006933824217997312

  yazıklar olsun ya. bu hale mi gelmeliydi?
 • t: çok çok önemli bir girdi, mümkün olduğunca başta tutmak gerek. halkın iradesini oldu bittilerle ayak oyunlarıyla yok edemeyeceksiniz bu sefer.
 • bir şey olmuyor, bir muhalif dahi olsa itiraz hakkı vardır. dinlemezlerse tutanak tutulur, okul başkanına gidilir, olmadı avukat devreye girer iş çözülür.
 • üstteki yazarın desiği gibi sorun olmaması için muhalefetten bir kişinin olması yeterli, sorun muhalefetten hiç kimsenin olmayacağı yerler. belki iş küsüratlara kalacak ve başıboşluk bazılarına bazı yerlerde cesaret verebilir. kıçınızı kaldırın, bir işe yarayın, o gün sandık başında bekleyin, görev alın. sonra ağlamak yok!
 • "...istanbul'da başlamadan bu işi bitirmiş oluruz."

  cevabı içinde olan sorudur.