şükela:  tümü | bugün
  • sandık gücü

twitter
    mehmet ali çelebi’nin sandık güvenliği amacıyla vatandaşları da sürece dahil ettiği, internet üzerinden eğitim verdiği kampanya.gönüllü bekliyoruz!

--- spoiler ---

sandık gücü nedir? sandık gücü, meşru ve doğru seçim sonuçlarının güvencesi olacak 1 milyon kişilik eğitimli müşahit (gözlemci) yaratmayı hedefleyen, partilerüstü bir gönüllülük projesidir.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

an itibariyle (link: http://sandikgucu.com/) sandikgucu.com üzerinden 1-gönüllü müşahitler 2-kritik sandık gönüllüleri( 30bin sandık) 3-gönüllü avukatlar(her okula 1 avukat) 4-seyyar müşahitler 5-yurtdışı gönüllüleri 6-araçlarını tahsis edecek gönüllüler topluyoruz. destek lütfen. @sandikgucu
    --- spoiler ---
  • hala gönüllü üyeye ihtiaçları var. özellikle güney ve doğu anadolu’da yaşayan arabası olan gönüllülere ihtiyaç var.

lütfen katılınız !
  • bugün itibariyle 97,820 sandık kritik ve bu kritik sandıklarda oy verilmesinin ve oy sayımının düzgün olmasına ihtiyaç var.
    sandık başına ortalama 175 oy desek, 17 milyon oy çok kritik.

yani, amiyane tabirle; durum ciddi.

https://sandikgucu.com/
  • oy kullanmak kadar önemli bir projedir. özellikle doğu bölgemizde gönüllülere ihtiyaç varmış
  • gördüğüm an kayıt olduğum projedir. fakat chp için de başvurum vardı ve telefonla görüşerek bana gerekli görevlerin ilerleyen zamanda verileceği söylendi. şimdi ikisi bir arada çakışır mı bilemiyorum. bir de araç için şu şekilde bir seçenek var. tam anlayamadım aracımla birlikte ben mi yardımcı olacağım yoksa aracımı benden alacaklar mı? açıklaması da pek açıklayıcı olmamış.
  • doğru ve son derece yerinde bir girişim. zaten farkındadırlar ama yine de yazayım belki başkalarına faydası olur. ne olur şu seçimde de kadıköy'e beşiktaş'a bakırköy'e birikmeyin arkadaş. oralarda zaten mutlaka sandık görevlisi oluyor çoğu zaman da birden fazla olarak muhalif partilerden.

sultanbeyli'ne arnavutköy'e gidilemeyebilir anlarım da artık ümraniye,üsküdar, zeytinburnu gibi yerlere yoğunlaşılmalı. bunlardan %45-55 arası hayır çıktı referandumda. öyle akp'nin silme götürdüğü yerler değiller.
  • hak ettiği ilgiyi pek görememiş proje. sosyal medya da daha çok dile getirilmelidir.
  • bir an önce popülerleştirilmesi gereken proje. bugün itibariyle 97 bin sandık açığı var. özellikle bazı bölgelerdeki kritik sandıklarda görev almak çok önemli.

nasıl yaparım nasıl ederim diye korkmayın. içinde müşahitlik eğitim videoları, el kitapları ve kendinizi test etmek için bir sınavı da var.

ayrıca hangi partiden müşahit olmak istediğinizi de seçebiliyorsunuz. bölgenizdeki kayıtlı kişi sayısı, gereken kişi sayısı gibi ayrıntıları da öğrenebiliyorsunuz.
  • oy ve ötesi benzeri bir oluşum.