şükela:  tümü | bugün
 • kaplıca tatili için geldiğimiz otelde dışarı çıkıp gezmek istediğimizde otelin yakınında otele ait bir hayvan çiftliği olduğunu gördük. köpeklerin olduğu kısımda gördüğümüz manzara bizi çok üzdü. cins cins, büyüklü küçüklü köpekler ıslak zemin (önceki gün kar yağmıştı) üzerinde çitler içine tıkılmış vaziyetteydi. suları donmuştu; dolayısıyla buzu yalıyorlardı. soğuktan titriyorlardı. yanımızda açma türü bir şeyler vardı. biraz verelim dedik belki açlardır diye. hepsi verdiğimiz açmaların başına üşüştü. durumları o kadar kötüydü ki iki tanesi yiyecek yüzünden kavgaya tutuştu. çiti açıp zar zor ayırabildik. otele ve çiftlik evinin içindeki kişiye durumu şikayet etmemize rağmen hiçbir değişiklik yapmadılar. durumu haytap ve afyon hayvan hakları derneği’ne bildirdik. şimdilik bir geri dönüş veya değişiklik gözlemlemedik.

  fotoğraflar: https://hizliresim.org/r/0tbyt
  https://hizliresim.org/r/0tgas
  https://hizliresim.org/r/0tdvd
  https://hizliresim.org/r/0tsne
  video: https://youtu.be/7brgg5zqykc

  edit: otel yönetimi, otel odamızı arayarak köpeklerin otel müdürünün kızına ait olduğunu, dönmemiş olmamak için bizi aradıklarını söyledi! otel tarafından hiçbir değişiklik yapılmıyor!

  edit 2: buradaki girdimi gören otel yönetimi bizi resepsiyona çağırdı. otel müdürü ahmet bey bize bu girdim üzerine toplantıdan çıkarak 180 km hızla otele geldiğini, bizim haksız olduğumuzu bağırmak suretiyle belirtti. biz bunları bilmiyormuşuz gibi işletmesinde bir sürü insan çalıştığını, köpeklerin kızlarının olduğunu söyleyerek üstümüze yürüdü. diğer otel çalışanlarının şaşkın bakışları arasında şeker hastalığını öne sürerek bize bağırmasını haklı çıkarmaya çalıştı. bu süreçte bize konuşma fırsatı verilmedi. otelden erken ayrılmaya karar verdik. ön büro müdürü murat bey bizimle itidalli şekilde konuştu. gerekenlerin yapılacağını söyledi.

  edit 3: akşam akşam otelden ayrılıp izmir’e yola çıkmadan önce köpeklerin son durumuna bakmak için çiftliğe gittik. büyük köpeklerle küçükleri ayırmış, çitlerin tabanına plastik döşemiş, köpekleri kurulamışlar. küçük köpeklerin iç mekana alınması konusunda murat bey ile iletişim halinde olacağım. yolu o tarafa düşen duyarlı yazarlar da çiftliğe bakarak olursa sevinirim. ekşi sözlük sayesinde sesimizi duyurduk. destek olan tüm yazar arkadaşlara teşekkürler.

  edit 4: otelden tekrar arandım ve girdimin silinmemesi halinde dava açacaklarını, şu an hakkımda tutanak tutulduğunu söylediler. kalıcı bir çözüm gerçekleştiğine dair kanaat getirmediğim sürece girdimi silmeyeceğimi söyledim. yorum sizin.

  edit 5: annem 1 gün daha kalma hakkı olduğu için hala söz konusu otelde kalıyor. akşam onu söz konusu çiftliğe götürüp açıklama yaptırıp bunu youtube’da yayınlamışlar. muhtemelen kızınıza dava açacağız tehditi ile bunu yaptırmışlar. bu durumun başka bir açıklaması yok. zaten yanındaki yöneticiler ne söylerse annem onu tekrar ediyor. kendisi köpeklerin aç olduğunu görerek kahvaltıda ekmek ve açmaları toplayıp hayvanlara bizzat yedirdi. buna rağmen otelin köpekleri beslediği söyletilmiş kendisine zorla. otel yönetimi bunu da yapmış herkes duysun ve duyursun! yarın çeşitli avukatlarla görüşmek suretiyle yasal süreci ben başlatmayı düşünüyorum.

  edit 6: ben adı geçen otele ilk kez gittim. o da annemin indirimli gitme hakkı var diye eşimle ona takıldık. daha önce adını bile duymamıştım. otelde herhangi bir çalışana karşı ne düşmanlığım, ne de onlarla bir tanışıklığım vardır. kısacası iftira atmak için hiçbir sebebim yoktur. kimseye iftira atıp gündem yaratmaya çalışacak akli bir sıkıntım da yoktur. otel yönetimi bu aşamada hala “biz bu bu yönden hatalıydık ama hatamızdan döndük. kamuoyundan ve hayvanseverlerden özür dileriz, alın bu da kanıtı. istediğiniz zaman çiftliğe bakabilirsiniz” diyeceği yerde beni iftira atan bir insan konumuna çekmeye, duygu sömürüsü yapmaya ve bu uğurda aile bireyimi de kullanmak suretiyle tehditkar davranmaya devam etmektedir. üstelik hatalarından dönmeleri halinde girdimi silmeye bile itiraz etmememe rağmen. madem öyle bu girdiyi hiçbir zaman silmeyeceğim!!! hodri meydan!!

  edit 7: otel müdürü beni arayarak özür dilemiştir.

  edit 8: otel müdürü yaşanan tatsızlıklardan dolayı özür diledi. köpeklerin ayrıldığına, her birine sağlam, su geçirmeyen ve girişi örtülü kulübelerin yapıldığına dair video bana gönderildi. su ve yem konusunda bir sıkıntı yaşanmayacağı garanti edildi. küçük köpeklerin iç mekana alınması konusunda maalesef dönüş alamadım. bu konuda otele yakın arkadaşların gidip duruma bakması çok faydalı olacaktır.

  edit 9: güncel video şu şekilde: https://www.youtube.com/…1niqtzcqu&feature=youtu.be
 • görüntülerin ve yazılanların içimi acıttığı skandaldır. tepkinin gündemde kalması lazım.
 • gündemde tutulması gereken skandal.

  daha önce kimsenin fark etmemiş, ilgilenmemiş olması da ayrı skandal.
  üç beş aile şikayet etmiş olsaydı belki bu kadar süre beklemezlerdi yavrucaklar.
 • gercekten insan denen irkin bir parcasi olmaktan utaniyorum hayvanlara yapilanlari gordukce. ne diye tikmislar o garibanlari oralara beslemeyip sogukta birakacaklarsa.

  rezalettir. ulkemizde ve dunyada hayvanlara yapilan turlu iskencede oldugu gibi, ne az ne fazla.

  elimizden geldigince duyurmaksa gorevimiz, o zaman (bkz: up) dullah!
 • up up

  sessiz kalmayın ! nereye sikayet edilecekse edelim. haytap a geçen (bkz: araba lastiğine bağlanarak yakılan köpek) konusunda yazdım geri dönüş alamadım. orman ve su işleri bakanlığına ulaşılmalı diye düşünüyorum.
 • hayvanların da bir canı olduğunu biz bu tiplere nasıl anlatacağız ben senelerdir bunu düşünüyorum.

  tez vakit gerekenin yapılması gerektiği skandaldır.
 • 3.sayfaya düşmüş, şans eseri gördüğüm skandal. gündeme çıkıp daha fazla kişiye ulaşması adına (bkz: up)
 • ya gündemde tutun, yüklenin, bir şey yapın lütfen! otel sahibinin kızının diye kimse dokunamaz, istediklerini yapabilirler sanıyorlar! otelin ets'de vs nerede sayfası varsa girip altına yazmak, burada da gündem yapmak gerekli. sadece bunlara değil, başkalarına da ders olsun diye...
 • sandıklılı ve henüz 5 ay önce orada konaklamış birisi olarak beni utandıran skandal gibi skandal.

  şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederlerdi.
 • up!