şükela:  tümü | bugün soru sor
 • anythingbutipod.com'un yılın mp3 çaları seçtiği inanılmaz alet. ses kalitesi en üst kalite kulaklıklarda fiyatına göre bir çok mp3 çalardan daha iyi ses veriyor ve ses çıkışı anfiye gerek bırakmayacak kadar güçlü. ipod shuffle gibi küçük ama daha kaba fakat ekran,vizyon sahibi kendisi. 8 gb olan modeli e-bay'den 90-100 dolar civarına sipariş edilebilir ve sorunsuz 10 gün civarında elinize ulaşır.
 • bu kadar sınav arasında, bir aydır sözlüge entry girmeyen şahsıma entry girdirten mp 3 player. bu kadar minik bir şeyden böyle bir ses çıkması çok enteresan.*tamam sesi iyi falan diyorlardı, duyuyorduk ama bu kadar iyi oldugunu tahmin edemezdim. shuffle birinci nesilden falan da iyi. d2 ile karsılastırmıyorum bile zaten... vay canına etkilendim hakikaten... minicik olması*, kullanım rahatlıgı falan gibi diger ozelliklerine deginmiyorum bile. bu kadar uygun bir fiyata boyle muazzam bir ses kalitesi gercekten muthis...****
 • o ses kalitesi bu zımbırtının neresine sığdırdıklarına aklım ermiyor, tam bir fiyat performans canavarı, flac desteği var, sandisk mühendislerini takdir etme sebebi, iyi bir kulaklıkla kombine edildiğinde hele sesi tadından yenmiyor keratanın.
 • içine rhapsody şarkısı atınca kafayı yiyen alet, firmware güncellemesiyle düzeliyor ancak aletin grup seçmesi garip geldi gerçekten, yalnız seviyor mu tiksiniyor mu onu bilemedim.

  edit: grup seçmiyormuş, idtag içerisinde lyrics bulunmasından çozutmuş kendisi eski firmware ile, update ile kurtuluyor bu derdinden.
 • bugün 2 gb'lık radyosuz modelini kozyatağı (içerenköy) carrefour'dan 57 tl'ya aldım.

  carrefour harici yerlerde pek bulunmuyor diye duymuştum. eğer internet sitelerinde* söylendiği kadar iyi bir aletse, bu indirimi kaçırmamak lazım.

  ilk izlenim olarak, ekran ve buton renkleri çok hoşuma gitti. ses kalitesi hakkında, denediğim bazı şarkılarda bas sesin kafamı zonklattığını bile söyleyebilirim.
 • 2 gb'lik radyolu modelini bugün optimum media markt'ten 59 liraya aldım. ekşi duyuru sakinleri öve öve bitiremediklerinden ben de fellik fellik bu modeli arıyor idim. tam iriver t5'e 140 lira vermeye razı olmuşken bir anda onu gördüm. minik. mandalı da var. ses için bir şey demek için henüz erken sanırım; ancak akşam trafiğinde son ses dinlerken kulağımdan çıkardığımda, o gürültüde, etrafımdakilerin rahatsız olduğuna eminim.

  ''sansa clip arayacam'' diye harcadığım yol parasına ipod nano alırdım şerefsizim.

  #1: şimdiye dek sokakta, trafikte, otobüste müzik dinlememişim.
  #2: made in china; ama niye böyle anlamadım. bu kadar kaliteli olmaması lazımdı.
  #3: orijinal kulaklıkları beyaz. uzaktan ipod havası yaratıyor. şaka şaka. ses olarak onla aşık atar diyorlar. öyle duydum. öyleymiş.
  #4: milyon tane dil seçeneği var; çekçe, slovenyaca, fince, isveççe dahil; fakat türkçe yok. halbuki onların hepsinin nüfusu bizim marmara bölgesi kadar eder etmez. ülkece yaş ortalamamız 28'miş. bu iyi bi şey bence.
  #5: 6 aya kalmaz sağır olurum.
  #6: explosions in the sky'ı yeniden keşfettim.
  #7: ses kayıt özelliği güzel; ancak 384 kbps ile kaydediyor. haliyle 20 dakikalık bir kayıt için 50-60 megabeyit yer kaplıyor.
  #8: radyodan kayıt da yapıyor. senelerdir aradığın; fakat anonsunu kaçırdığın şarkıları artık bulabilirsin! ekşi duyuru ne güne duruyor.
  #9: hangi şarkıyı kaç defa dinlemişiz, buna da bi sayaç mayaç bi şeyler ayarlasalarmış hakikaten çok daha güzel olurmuş.

  --- spoiler ---

  birkaç hafta evvel yoğun müdahalelerime rağmen hayata döndüremedim... şubat 2010 - ağustos 2012 arasında göstermiş olduğu üstün performans için kendisine minnettarım. hor kullandığım, fazla yüklendiğim vakitler olmuştur elbet. yine de acısıyla tatlısıyla, sevindiğimde ve üzüldüğümde en çok başvurduğum şey olmuştur bu minik canavar. bu nedenle kendisine hakkımı helal ediyor, helalliğini talep ediyorum.

  --- spoiler ---
 • memleket dahilinde aramaya inandim , bulamadim , 8gb lik modelini tuttum taa amerikalardan * getirttim . anam nasil bir alet bu boyle ? hani azcik alisi kuvvetli bir hatunla halvet olacak olsaniz icine bile kacabilir ruhu duymadan , o kadar ufak.

  menu cevirisinin berbatligi ve sadece usbden sarj edilmesi haricinde senelerce creative'i zengin etmis ben icin mukemmel bir alet.

  (bkz: maksimum fayda)
  (bkz: ipod yarragimi yesin)
 • çöt diye bozulabilen bi şeymiş. seni çok özleyeceğim sansi. mekanin cennet olsun.
 • çökme problemi için:
  (bkz: #23089269)
 • arttırılabilir hafızası olsa piyasadaki tüm(evet tüm) müzik oynatıcıların eline verir bu minik sevimli şey.