• kürkçü dükkanım. beş farklı mp3 çalar/dap denedim. bunun içinde xduoo x3 ve hidizs ap100 gibi hatrı sayılı hi-res dap’lar da mevcuttu. ve fakat hiçbiri, bende bu atom karıncanın yarattığı hissiyatı yaratamadı. geçen gün fiyatını uygun bulunca alayım dedim. ki sanıyorum dördüncüye satın alıyorum bu ürünü. diğerlerini hediye ettiğim, dağıttığım, en acısı da kaybettiğim zamanlar oldu. şimdiki bulmuşken uyguna, yine alayım dedim. iyi ki de almışım.

boyundan büyük işlere kalkışıyor bu alet ve 64 gb’lık micro sd kartı da destekliyor. flac çalıyor, ses gücü harika, sahnesi bangır bangır, süper hızlı. yani akıyor sansam, clip+’ım.

cep herkülüm benim ya. yıl olmuş 2018, kim kaç yıllık mp3 çalıcı, hala gümbür gümbür mübarek. bir abi gibi seviyorum koçum seni.

edit: olm kimin gözü kaldı lan? alet metrobüs altında kaldı! metrobüs diyorum ulan, metrobüs... iki tane metrobüs geçti üzerinden. neyin diyeti ulan bu?! alalı beş gün olmadı yaa... bir küçük deviririm ben bu akşam bu üzüntüye.
  • biraz önce amazon üzerinden uzun araştırmalar sonucu almış olduğum mp3 player. yanına da 32 gb sandisk class 10 hafıza kartı aldım,keyfim yerinde. bu f/p canavarını almayı düşünenlere tavsiyem asla türkiye'de ki satıcılardan alışveriş yapmamaları. adamı fena sikiyorlar lan. 4 gb clip + için 140 lira fiyat biçmek nedir arkadaş? ama ben ne yaptım, 34.99$'a amazon'dan sipariş ettim, yanına da 15.99$'a sandisk 32gb class10 hafıza kartı aldım. kargo ücreti ile birlikte bana 67.77$'a yani yaklaşık 150 tl'ye mâl oldu bu ikisi. ee sen sadece clip+ için 140 lira istiyorsun,demezler mi adama "sen hayırdır ya" diye ?

neyse son olarak bu aleti kullanan değerli sözlük yazarlarının,kulaklık seçiminde tavsiyelerine ihtiyacım var. halihazırda sennheiser mx 271 kullanıyorum fakat clip+ mundar olmasın diye yeni bir kulaklık arayışı içerisindeyim. hem de daha önce kulak içi kulaklık kullanmamışken, şimdi shure se215, akg q350, vsonic gr06-vsd3s gibi modeller arasında boğulmuş durumdayım. yeşillendirin beni,tartışalım karar verelim.*

edit: kulaklığa karar verildi, vsonic vsd3s aldım,renkleri çok hoş tıpkı şeker gibi*
    ayrıca amazon'un kargosu da gayet hızlıydı,1 hafta içinde türkiye'ye giriş yaptı ama sağolsun yurtiçi kargo denen* şirket küçücük ilçede kargoyu 2 gün boyunca bana teslim edemedi.
  • 8gb olanı amazon'da 30 dolara düşmüştür. abd'de olup da almayan enayidir.
  • istanbul'da nerede satıldığını uzun aramalar sonra bile bulamadığım mp3 çalar. ikinci el bile olsa gidip alıcam, o da malum alışveriş sitelerinde bile bulunmuyor.. türkiye'de neden bu kadar az rağbet görüyor anlamıyorum. sikimsonik philips'in über ötesi gogear'ları kapış kapış gidiyor, bu alet yok arkadaş.. bilen eden bir yol gösterse öyle mutlu olacağım ki..

(bkz: bi buldurun be)
  • ilk aldığımda elimde bulunan (bkz: sennheiser cx 200 street ii) kulaklıkla çok tatlı bir ses yakaladığım ama zamanla giriş yerinden temassızlıklar sonucu en sonunda da bana veda eden kulaklıktan sonra (bkz: audio technica ath-cks77) ile birlikte kullanmaya devam ettiğim yılların yol arkadaşı bir ara aşırı kullanımdan ötürü pil aşırı şekilde hızlı biter oldu pil boyutlarını bulup sipariş ettim, yana yana monte ettirecek yer arayıp buldum adam lehimledi kapattı arka kapağı bir bastım tuşa mis gibi sıfır, sevinçten adam 5 lira yeter dedi 10 lira verdim koşarak uzaklaştım, pil performansı hala süper, cihaz ses, tasarım, minimalistlikte zirve ama içine o kadar çok şey basılıyor ki. hala en sevdiğim elektronik aletlerim arasında zirvedir. bir de bunu abisine sahibim çok şükür sansa fuze 8gb onun yeri de apayrı.
  • önceki modelden şekil olarak daha başarısız duruyor bu alet. alalı iki ay oldu ve ben aldığımda 4gb modeli ebay'den 90 liraya geliyordu kargo dahil. ufak olması kullanışlılık sorunu çıkarmıyor tuşlar ya da ekran açısından. aygıtın arka tarafındaki kıskaç mı neyse onun çıkartılamıyor oluşu beni rahatsız etti, bir de yanlış hatırlamıyorsam 2000 kbps flac dosyası vardı, çalmayı beceremedi. birazdan rockbox yükleyeceğim.
  • 2 kere çamaşır makinasında yıkandığı halde sorunsuz çalışan alet.
  • piyasadaki iğrenç çin markalı mp3 çalarların hepsini denedikten sonra hala memnun kalacağı bir müzikçalar bulamamış babama hediye olarak aldığım cihaz. ekrandaki yazılar çok küçük, okuyabilir mi acaba diye endişeleniyordum ancak sorun olmadı. 8 gb olanını amazon.co.uk'den ingiltere'deki bir arkadaşa gönderttim. o da sağolsun postaya verdi. toplam 100 liraya malolmuştur. içine müzik atıp dinledim. ses kalitesi harika. menüsü çok kolay. çok memnun kaldım. cebinde, çantasında kocaman bir ipod taşımaktan yorulanlara birebir. 32 gb kartla neredeyse aynı fiyat olması üzücü olsa da ileride 8 gb yetmediği zaman daha ucuz olacaktır diye umuyorum. böylece insan tüm arşivini olmasa bile en sevdiği kısmını minicik bir cihazda taşıyabilir.
  • amazon.com'da 4 gb olanı 89 liraya, 8 gb olanı 141 liraya türkiye adreslerine gönderilmeye başlanmış olan mükemmel müzikçalar. eskiden göndermeyiz diyorlardı. türkiye'de hiçbir şekilde satılmadığını idrak ettiler galiba.
  • ses kaydı müthiş ötesi. 386 kbps kalitesinde ses kaydı yapabiliyor ve alalı 1,5 yıl olmasına rağmen şarj durumu da epey iyi. sakarlıktan ötürü resimde de görülebilen cihazın arkasındaki - tutturma - zamazingosu kırıldı. o zamana kadar şişmanca görülen bu minik şimdi evrim geçirmiş gibi ipince görünüyor.
hesabın var mı? giriş yap