şükela:  tümü | bugün soru sor
 • melodisi hala aklima gelebilen "in the heat of the night" (bunun melodisi biraz "eye of the tiger"la karisiyor gerci ama) ve "maria magdalena" gibi 80'lerde hit olan sarkilar yapmisti. blue jean posterlerini verirdi.
 • sanirim sonradan adi michael cretu olan ve enigma'nin esas kisisi olan bir adamla evlendi.
 • bu yil* cikan albumu wheel of time'da, depeche mode'un freelove'ini ve talk talk'un such a shame'ini coverlamis, '80'li yillarin unutulmaz alman sarkicisi********.
 • ilk taninmasi 70'lerin sonunda kitsch alman disco grubu arabesque ile olmustu. birbirinden korkunc dort kadindan olusuyordu grup.
  80'lerin ortasinda maria magdalena ile parlamis, kocasi produktor michael cretu'nun destegiyle epey hit cikarmisti. alman isi synth pop*tu yaptigi ve ben sahsen hastasiydim secret land, we ll be together, heaven can wait, in the heat of the night gibi sarkilarin.. sosyal icerik olayina bile girmisti, hiroshima diye bir sarkisi vardi bu ablanin..
  sonra enigma'nin sesi oldu, sonra ne oldu hatirlamiyorum...
 • bu şarkıcı kızımız ülkemizde düzenlenen müzik festivallerinden birinde konuğumuz olmuştu [(çeşme olabilir ya da (bkz: nassı sallıyorum)] yaratıcı magazin basını bu kızın elinde bir salkım üzümle resmini ele geçirmiş, (artık kendileri mi çekmiş yoksa başka bi yerden mi araklamış onu da bilemiyorum) altına da kocaman yazmış:

  sandra üzüme bayıldı!
  güzel şarkıcı sandra kuş üzümü çok güzelmiş demek ki türk erkeklerinin gücü buradan geliyor. giderken erkek arkadaşıma da bol bol üzüm götüreceğim dedi.

  yıllar geçmiş aradan hâlâ satır satırına hatırlıyorum bu yazıyı. ulan eşşoğlueşşek bu kadın memleketinde hiç mi üzüm yemedi daha önce. hadi yemedi diyelim, geleli daha üç gün olmamış ne zaman ispatladın türkün gücünü de hatuna bir de beyanat verdirdin demezler mi adama?

  dememişler, demiyorlar herhalde ki hâlâ gözüme çarpıyor sağda solda "muzumuza bayıldılar", "helga patlıcanın tadına burada vardım dedi" şeklindeki haberler.
  bence bu iş gelenekselleştirilmeli, hatta her sene en başarılı habere "altın sandra" ödülü verilip ülkemizin üzüm ihracatında ve seks turizminde patlamaya yol açan bu şarkıcının adı ölümsüzleştirilmeli.
 • kylie yokken bu vardı.
  http://www.sandranet.com/
  (bkz: sandra)
 • genclik yillarimin feti$ insaniydi. sagolsun hikmet cok dalga gecerdi.

  - lan, seninki sony ile evlenmi$.
  - yapma be.
  - eheh valla, bi de kelmi$ adam.
  - ulan sus! deme!
  - eheheh sen hala dinle, kari keli $aplatiyo.
  - arrggghh! (bkz: spawn detay)

  gecenlerde kliplerini indirdim, heaven can wait olsun, hiroshima olsun... ne bileyim hala icimde bi$eyler titretiyo ama neden manyagi olmu$uz genc ya$imizda onu kestiremiyorum. guzel hatun ama.
 • almanya'nin uluslararasi alanda cıkardigi en buyuk euro-pop sanatcisi olarak bilinir. en son 2012 yilindan bu yana album cikartmayan 80'li yillarin hit $arkicisinin sesini eski eşi, müzisyen michael cretu 'nun enigma adlı projesinde de duyabilirsiniz..maria magdalena 'yi ya da heaven can wait'i duyunca aaa ben bu $arkiyi bir yerlerden hatirliyorum diyenlerin sayisi oldukca fazladir. zamaninda cogu zaman madonna ya da kylie minogue ile kar$ila$tirilmi$ ancak bunun sonucunda hic bir yere varilamamiştir.
 • degeri anlasilamamis dont be aggressive diye bir sarkisi vardir. bence o dönemde yaptigi sarkilar arasinda en kaliteli olanlardan biridir. simdilerde parcanin isminin bile anilmiyor olusu evime gelen herkese "bakin sandra nin böyle de bir sarkisi var...ya gülmeyin be valla iyi sarki o zamana göre" dememe neden olmus, millete bay getirmemden baska bir ise yaramamistir.
 • sırasıyla albumleri:

  the long play ('85)
  mirrors ('86)
  ten on one ('87)
  into a secret land ('88)
  paintings in yellow ('90)
  close to seven ('92)
  18 greatest hits ('92)
  fading shades ('95)
  my favourites ('99)
  the wheel of time ('02)
  reflections - the reproduced hits ('06)
  the art of love ('07)