• boşnakça ve muadili dillerde sancak.
  • pendik marina subesinde 50'lik bira yok. sadece 33'luk alabiliyorsunuz.

bu yeterince sacma degilmiscesine buna sasirmaniz da garsonu sasirtiyor. baya bildigin tuhaf buldu saskinligimi.

ulan geldim 30 yasina, kendimi bildim bileli alkol tuketiyorum, hayatimda ilk defa sadece 33'luk bira servisi yapan bir yer goruyorum. kafaniz cok guzelmis.
  • tuzla viamarine icerisindeki restoranlarinda nusret’ten daha pahaliya et satan, ustelik bunu izgaradan masaniza gelene kadar eti sogutmayi basararak yapan bir acayip mekan. epeydir boyle kazikanmamistik dun aksam rahatladik.
  • kendi yaptıkları acı hardalları oldukça başarılı ve dışarıya satılan restoran. güzel et seçimiyle birlikte ideal.

not: acı hardalın tadını bilmeyenler gaza gelmesinler, yamulabilirler.
  • yıllardır hem ailem hem de şirketteki misafirlerimle tuzla şubesine giderim. anadolu yakasındaki en lüks değil ama en kaliteli yerlerden biridir.

geçen ay ise 4 aylık bebeğimle 10.15’te içeriye alınmadım. hazır değillermiş. avm’nin içinde bankta bebeğimin sütünü içirdik, o arada yeni bir yer baktık çünkü bizim dışımızda da gelecekler vardı. tam develi’ye gitmeye karar verdik ki sandzak çalışanının aklı başına geldi ve yanımıza gelip bebeğimiz olduğu için içeride bekleyebileceğimizi söyledi. teşekkür edip develi’ye geçtik.

demem o ki yemekleri ne kadar kaliteli olursa olsun bir çalışanın salak tavrı bir işletmeye onlarca müşteri kaybettirebiliyor. sandzak da artık zorunda kalmazsam gitmeyeceğim bir restoran.
  • balkan coğrafyasındaki sancak bölgesinde bulunan kardeşlerimizden gelen yardımlar
    sancak
  • dış görüşünde restoran, hesap geldiğinde pavyonda mıyız acaba diye sorduran mekandır. uzun süreden beri böyle kazık yememiştim, nostalji yaşattılar sağolsunlar.
  • bir boşnak restoranı.
  • sırbistan ile karadağ arasında merkezi novi pazarolan bölge(bkz: yeni pazar).ismi osmanlıca sancaktan gelir.bölge nüfusu ağırlıklı olarak müslüman ve boşnaklardan oluşur.tabi sırplar için bu türkler demek oluyor.
hesabın var mı? giriş yap