şükela:  tümü | bugün
 • benim için budur.

  şangay beşlisi
 • şangay beşlisi ne amk lolcü takımı ismi gibi

  (bkz: cahil)
 • altıncısı erdal bakkal'dır, gerisi teferruat.

  https://youtu.be/ud7ayxgko74?t=418
 • aradığınız mutlu son değil başlı başına bir beladır bu.
  arayış içinde hükümet bu belli fakat anti demokratik ülkelerle bir askeri birlik değil ihtiyaç olan.

  çin desen, uygur türklerini öldürsün diye çin'in katillerini sincan'a yıkmış bir devlet.
  rusya desen, kırım'a zorla çöken bir devlet. (devreye bizi de soktular)
  birlik içindeki türki cumhuriyetleri hiç söylemeye gerek yok. yarı sömürge biatçı adamlar.

  biz bunlarla pazarlık yapacak düzeyde değiliz. yüzümüze baka baka hassas olduğumuz noktaları kaşırlarken ne yapabiliriz.

  myanmar'da müslümanlara zulüm var deniyor, fakat çin myanmar'ın katil hükümetine doğrudan askeri destek sağlıyor ve bunu gizliden değil açıktan yapıyor demeye kahraman basının dübürü yemiyor.

  dün ak dediğine bugün kara demek konusunda master degree yapmış bir takım yalayıcıların dili kösele gibi oldu artık, fakat bu adamlarla şaka olmaz. götümüzün üstüne çok pis oturturlar bizi.
 • buya girmek dünya'nın en korkunç iki ülkesi rusya ve çin ile aynı torbaya girmektir. yılanlı, çiyanlı, hamamböcekli bir kabinin içinde kilitli kalmak gibi bir his.

  gel gel diye birliğe alıp yarın bir gün bir sebepten ağız burun girişmeyeceklerinin garantisi var mı? bunlar ne abd'ye benzer ne avrupa'ya. tarihe bile baksan anlarsın. bir tarafta tarih boyu osmanlı'yla savaşıp tırpanlamış rusya, diğer tarafta daha orta asya'dayken birbirimize girip en sonunda bunlarla mı uğraşıcaz diyerek göç ettiğimiz çinliler.

  hadi tarihi geçip şimdiye baksak başta da dediğim gibi günümüzün en karanlık iki mafya ülkesi. yolunun şaşıran siyasiler gerçekten nereye sürekleneceğini şaşırdılar artık. türkiye şamar oğlanı oldu resmen.

  not: bu entry'nin anlamı abd, ab dosttur onlara dönün demek değildir. yağmurdan kaçarken doluya tutulmayın demektedir. illa birinden uzaklaşırken diğeriyle sarmaş dolaş olmak zorunda değiliz.
 • film adı gibidir, konusu dram ve korkudur.
 • bu beşlinin çin ve rusya ikilisini eleştirenler acaba bunları eleştirdikleri kadar teröre yardım ve yataklık eden amerika ve avrupa birliğini de eleştiriyorlar mı diye merak ediyorum.
  düzenleme: amerika ve avrupa birliği seven modern mandacıları rahatsız etmişiz sanırım.