şükela:  tümü | bugün
 • benim için budur.

  şangay beşlisi
 • şangay beşlisi ne amk lolcü takımı ismi gibi

  (bkz: cahil)
 • türkiye'nin yeri shangay beslisidir,yıllarca bizi oyalayan ab değil, ya da pkk'yı destekleyen nato ülkeleri değil, fetöyü maşa gibi kullanan abd değil, ajanlariyla ülkeyi sürekli karıştıran, sevr'i hortlatmaya çalışanların yeri hic değil
  bunları söyleyen vatanseverler,aydınlar,askerler, profesörler ergenekon davasıyla tasfiye edildi ama erdoğan er ya da geç yolumuza geldi artık fikirlerimiz iktidarda...
  ismet paşa'nın dediği gibi gerekirse yeni bir dünya düzeni kurulur ve türkiye de orada yerini alır.yıllarca bunu söyledik gün o gündür
 • altıncısı erdal bakkal'dır, gerisi teferruat.

  https://youtu.be/ud7ayxgko74?t=418
 • buya girmek dünya'nın en korkunç iki ülkesi rusya ve çin ile aynı torbaya girmektir. yılanlı, çiyanlı, hamamböcekli bir kabinin içinde kilitli kalmak gibi bir his.

  gel gel diye birliğe alıp yarın bir gün bir sebepten ağız burun girişmeyeceklerinin garantisi var mı? bunlar ne abd'ye benzer ne avrupa'ya. tarihe bile baksan anlarsın. bir tarafta tarih boyu osmanlı'yla savaşıp tırpanlamış rusya, diğer tarafta daha orta asya'dayken birbirimize girip en sonunda bunlarla mı uğraşıcaz diyerek göç ettiğimiz çinliler.

  hadi tarihi geçip şimdiye baksak başta da dediğim gibi günümüzün en karanlık iki mafya ülkesi. yolunun şaşıran siyasiler gerçekten nereye sürekleneceğini şaşırdılar artık. türkiye şamar oğlanı oldu resmen.

  not: bu entry'nin anlamı abd, ab dosttur onlara dönün demek değildir. yağmurdan kaçarken doluya tutulmayın demektedir. illa birinden uzaklaşırken diğeriyle sarmaş dolaş olmak zorunda değiliz.
 • film adı gibidir, konusu dram ve korkudur.
 • bu beşlinin çin ve rusya ikilisini eleştirenler acaba bunları eleştirdikleri kadar teröre yardım ve yataklık eden amerika ve avrupa birliğini de eleştiriyorlar mı diye merak ediyorum.
  düzenleme: amerika ve avrupa birliği seven modern mandacıları rahatsız etmişiz sanırım.