• kulaklarıma inanamadın ama, az önce halk tv'den izlediğim kadarıyla necati şaşmaz'ın ağzından çıkan söz.

şu an tam olarak saçmalıyor adam.

(bkz: 12 haziran 2013 necati şaşmaz'ın saçmalaması)
  • şu an rte ile görüşmeden sonra canlı yayına çıkan necati şaşmaz'ın gezi parkıyla ilgili ilk yorumu.

vay amk olaya hiç böyle yaklaşmamıştım. nazara gelmişiz meğer.
    düşünmeyince mantıklı bi yaklaşım.
  • necati sasmaz beyefendinin son zamanlarda turkiye'de yasanan olaylar icin yaptigi yorumdur.

kendisinin agzindan cikmistir. nasil cikti, ben de anlamadim..
  • iki kelimeyi arka arkaya getirmeyi bilmeyen, yaptığı diziler ile gençlere ve türkiye'ye çok büyük zararlar vermeyi başarmış, bıyıklarının sağ tarafı olmadan basın açıklaması yapan bir zatın ibretlik tespitidir. önce gelsin de benim 4 yaşındaki yeğenimden türkçe dersi alsın. rezillik bizde ki bir ülke bu gibi kişilere sanatçı sıfatı verip ülke gündemi hakkındaki yorumlarını önemli addediyor.
  • akla eski bir öyküyü getiren beyanat.

köy yerinde yalnız yaşayan fakir bir kadın varmış. kocası bir süre önce ölmüş gitmiş. bu kadının tek geçimi sahip olduğu tek ineğin sütüymüş. fakirlik iyice artınca kadın ineğin yemini, yalını iyice azaltmak zorunda kalmış. bir süre sonra inek süt vermez olmuş.

gitmiş bir komşusuna anlatmış ineğin süt vermediği; "kesin nazardan" demiş komşusu. başka bir komşusuna danışmış, "kesin" demiş, kesin nazar değmiştir." en son sorduğu komşusu da nazar vardır demiş ve nefesi çok kuvvetli bir hocayı önermiş. atlamış hocaya gitmişler.

"nazar değmiş senin ineğine. ben bu nazarı çözerim ama karşılığında on akçe ve bir kilo tereyağı isterim" demiş hoca. kadın düşünmüş. inek süt verdikten sonra ne olacak, tamam demiş.

"şimdi sana bir muska yazacağım. ineğin sağ boynuzuna bağlayacaksın. süt geri gelecek. bu arada ineğin yemini, yalını bol bol ver." demiş hoca on akçeyi ve tereyağını alırken.

kadın aynen muskayı bağlamış. kendi boğazından kesmiş yemi, yalı da bol tutmuş. inek bir süre sonra şaldır şaldır süt vermeye başlamış.

lakin fakirlik kadın yine ineğin yemini yalını kesmek zorunda kalmış. bir süre sonra süt kesilmiş. kadın düşünmüş. ben demiş bu hocaya gitsem benden yine on akçe ve bir kilo tereyağı isteyecek. en güzeli ben bu muskayı çözeyim, içindekileri temize geçeyim, sonra tekrar bağlayayım boynuza. almış muskayı açmış, arapça harfler beklerken bir bakmış türkçe bir yazı var;

"on akçeyi indirdim cepcağızıma, bir kilo terayağını indirdim midecağızıma, yal vermeden süt bekleyenin koyayım amcağızına."
  • wimbledon 2013 te federer'in de erken elenenler kervanına katılmasıyla maç sonunda yapmasını beklediğim açıklamalardı. ama olmadı.
  • cevabi odtu'den geldi (bkz: slogan bulamadık galiba bize nazar değdi)
  • beni buralarda isimsiz bırakmayan efsane polat alemdar repliği *
  • nazar boncuğu satışlarını patlatan yargıdır.
hesabın var mı? giriş yap