şükela:  tümü | bugün
495 entry daha
  • söylesem 'ne diyon dalyarak' diyecek olanlar olacağı için tekrardan geldik sözlüğe.
    kendisini 8 10 senedir dinlerim. tanımam, etmem şarkıları hariç. sadece dinlediğim ve gördüğüm kadarıyla yorumlarımı yapacağım.
    burada, bu piyasada olmasının sebebinin (bkz: fuat ergin) olduğunu ne kendisi ne de ben inkar edebilirim.
    son yaptığı muhteşem, kusursuz işten sonra dinleyenlerimin 1.5 katına çıktığını düşünmekteyim. kesinlikle sonsuz güzellemeleri hakeden bir iş. üzerinde günlerce konuşulacak analizleri olan bir proje fakat bu projenin ortaya çıkmasıyla ilgili birkaç söz söylemek isterim.
    yaz başında çıkan omurga 2 albümü ile ne kadar progressive bir iş yaptığını yaz sonunda görebildik. o ağır ve duyanın bile dinlerken kaldırmakta zorlanacağı birkaç satırı omurga 2 albümünde de duyabiliriz. bu alt yapıyı sağlayan kişi fuat ergin'in ta kendisidir. birkaç gün önce soru-cevap'ta da kendi söyledi fuat ergin'in adını fakat adını dile getirmekten öte yaptığı iş ile görüşünü ortaya koyabilmiştir. bu bir insanı idol almaktan öte kendine bir hayat çizmektir. o hayatı çizdiğini yıllardır görebiliyorduk fakat bunu türkiye'ye de duyarmak için bir proje lazımdı. susamam'ın amacının bu olmadığını hepimiz biliyoruz ama yaptığın iş ile hakettiğini alabildin.
    ama susamam'ı dinleyen herkesin en az bir kere omurga 2 albümünden sonrası yok parçasını dinlemesini tavsiye ederim. dediğim her şeyi daha iyi anlayabilirsiniz.
  • susamam ile tanıdığım yürekli rapçi. delikanlı adammış sanatıda yüreği de kocamanmış helal olsun
  • zeki düzeyli entelektüel bir adam
  • susamam ile tanıdığım müzisyen. merak edip diğer şarkılarını da dinledim. gayet hepsi güzel, hepsi ayrı ayrı anlamlı. kendisi de pek tatliş. camiasındaki en beybi kişisi olabilir. başarılarının devamını dilerim.
  • şaka mı abi bu adam? susamam'a zor dayanabilsem de millet öve öve bitiremiyor bi bakayım dedim diğer şarkılara da. ama youtube'de aratıp da önce onedio videosu çıkınca boş beleş bi adam olarak dayanamdım tıkladım.

dakika bir gol bir...

"neden hep olumsuz şarkılar?" sorusuna, "yaşadığım coğrafyada olumlu olan çok az şey var" diyor, lol. çok derin başladı. tamam, neyse devam edelim derken ikinci soruda sinir krizi geçirdim.

"mekanın sahibi olmak mı gönülerin sahibi olmak mı?" * adam duyar kasmak için dünyaya gelmiş abi cevaba bak şimdi. "sahiplik duygusu kapitalizmin yarattığı iğrenç bi şey." bi de kıps diyerek göz kırpıyor.

samimiyse de samimi değilse de hayattan soğudum. öğk