• sagopa başkanın yanına vs bilmem ne koyman bile hakarettir. sagopa sadece ceza ile vs atar. şanışer fero mero filan bırakın bu vs muhabbetlerini.
  • ikisini de severek dinlerim. ikisinin de yerleri farklı. ama yinede sagopa diyeceğim anket.
  • şanışer toplum için sanat
    sagopa sanat için sanat
  • konuya hakim değilim ama sanışer diyorum ben.
  • şanıser kim amına koyayım ya? uzi çakal tarzında anlamsız, boş sözler yazan biri. şarkıları o kadar kötü ki, ben fero falan daha iyi kalıyor yanında.
  • bak bu kulağına küpe olsun bebe..

türkiye'de sago dan daha iyisi yok!

öyle boktan rapler nasıl popi oluyor bilmiyorum.

adam yıllar önce yapmış diyeceksin
    https://www.youtube.com/watch?v=djdpsykj7qo
  • inadına ronaldo ulan
  • sagopa kajmere saygısızlık olan versus.
  • tabii ki sagopa ülkedeki en başarılı, en saygı duyulması gereken, türkçe rape en çok katkıyı vermiş birkaç isimden biridir. şaheser niteliğinde birçok eseri vardır ve lirikalitesi tartışmaya kapalıdır.
    şanışer ise bir yerlere gelebilmiş çoğu mc gibi bu iş için çok emek vermiş, büyük bi kitlenin sevgisini kazanmış, sesinin güzelliği be nakaratlarının kalitesi tartışmaya kapalı olan çok başarılı bir mcdir.
    ikisinin kıyasına tarz olarak bakıldığında kesinlikle bir abes görmüyorum, saygısızlık olarak algılamak bence mantıksız.
    tr rapte en büyük isimler olarak bakıldığında sagopa yalnızca cezayla kıyaslanabilir evet ama sago ve ceza bakıldığında birbirinden farklı iki tarzdır, bu yüzden kime hangi tarz hitap ediyorsa onu tercih eder bu yüzden aslında zor bi tercih değildir.
    ancak sago ve şanışer tarz olarak birbirine yakın oldukları için karşılaştırmaları bence daha mantıklıdır.

ikisi de daha çok melankolik, hüzünlü şarkılarıyla tanınırlar, ikisinin de yazdığı sözlerinin kalitesi, anlam derinliği, dinleyicideki etkisi üst seviyededir. tabi sago bu anlamda 1-2 tık daha üstündür.
    sago eskiden ara sıra protest şarkılar yapmış olsa da artık bu eleştirileri oldukça azalttı, şanışer ise bu sistemin karşısında olduğunu her fırsatta açık açık dile getiriyor.
    ikisinin de nakaratları çok üst düzey, akılda kalıcı, melodik nakaratlar yapıyorlar.
    bence en önemli bezerlikleri ikisi de müziği sadece “rap” çerçevesi içinde sınırlandırmıyorlar, icra ettikleri sanatı genelde rap ile ifade ediyorlar ama istediklerinde farklı tarzlarda da mükemmel işler yapabildiklerini kanıtlamışlardır. hatta bu yüzden rap camiası içinde biri popçu diğeri arabeskçi diye yaftalanmışlardı. ben iyi müzikten yana olduğum için ikisinin de yaptığı işleri ne tarzda olursa olsun iyiyse dinlerim, yaptıkları müziği gereksiz kalıplara sığdırmam, iki değerli sanatçının icra ettikleri müzikler olarak değerlendiririm.
    kısaca birçok açıdan benzer yönleri olsa da ben oyumu sagodan yana kullanırım. benim için sagopa kajmer 1, şanışer 2’dir.
    şanışerle birebir muhabbet etmiş biri olarak söyleyebilirim ki çok naif, çok samimi, kalbinin iyiliği yüzüne vurmuş biri. zaten bunu anlamak için tanışmaya gerek yok, birkaç röportajını izleyin, birkaç şarkısını dinleyin anlarsınız, “beni bana yar etmezler” gibi bir eseri yazabilen insandır sarp. sağ olsun görüştüğümüzde ludovico 2 albümünü hediye etmişti bana, bu yüzden de benim için özeldir.
    sago ise çocuk sayılabilecek yaşlarımdan itibaren hayatımın her evresinde şarkılarıyla yanımda olmuş, duygularıma yazdığı sözlerle tercüman olmuş biridir, tanımasam da görmesem de benim en sevdiğim arkadaşımdır, abimdir.
    son olarak sago bariton , şanışer tenor ses tonuyla benzer tarzda eserler yaptıkları için beraber bir şarkı yapsalar mükemmel bir iş ortaya çıkabilir, en sevdiğim iki mcyi aynı şarkıda dinlemeyi bir dinleyici olarak çok isterim...
  • saçma bulduğum karşılaştırma. ikisini de çok severek dinleyen biri olarak aynı kulvarda olduklarını düşünmüyorum. sago türk rap piyasası için mucitlerden biridir, şanışer ise bu piyasada yetişen en iyi sanatçılardan biridir.

aynı dönemde müzik yapmış olsalar da klasman farkı var arada, rakip değiller. biri koca bir piyasayı ünlendiren ilk kişilerden, diğeri sonraki nesilde bu piyasaya renk katan isimlerden.

sagopa vs şanışer karşılaştırması stephen king vs hitchcock kıyaslaması yapmak gibi olur, alanları aynı olsa bile önemleri farklı.
hesabın var mı? giriş yap