şükela:  tümü | bugün
6920 entry daha
  • duvardan bağlantılı lavabo bataryasını değiştirecekken işle ilgili telefon geldi. konuşma uzayınca kulaklığa geçip bir yandan musluğu değiştireyim dedim.
    musluğu söktüğümde her şey yeniden anlam kazandı. tazyikli su suratıma çarparken, musluğun çalışma prensibini düşündüm. demek o su orada hep bekliyordu. o sırada telefondaki kişiyi unutup bir süre elimle suyu durdurmaya çalıştım, musluğu geri takmaya da çalıştım ama neyse ki beynim olaya müdahale etti de bıraktım. lavabo tam merdivenlerin başında, su benden sekip merdivenlerden aşağı akıyor. koşarak inerken kayıp merdivenden düştüm. sonra vanayı kapatmak için evden çıkıp anahtarı almadığım için geri döndüm, tekrar vanaya yöneldim, hangisi benim bakmadan hepsini kapattım. kendi kendime yaptığım tüm konuşmalara ve yaşananlara şahitlik eden tanımadığım bir grup insanın gülme sesleri vardı kulağımda en son. saniyelik değil 3-4 dakikalık akıl tutulması.
  • yemek yedim.. kasaya gidip parayı verdim. para üstünü alınca adama dönüp
    - hayırlı olsun, demiştim.
    evet.. hayırlı işler diyecektim.
  • bulaşık yıkarken durulanan kaşık, çatal, bıçak gibi nesneleri suya tuttuktan sonra silkmek amacıyla lavabonun kenarına bir kez vurmak. bunun refleks haline gelmesinden ötürü farkında olmadan aynı hareketi en sevilen kupaya uygulamak, parçalanan kupaya "neden böyle oldu ki şimdi" bakışları atılan 10 saniye sonrasında, yapılan hareketi idrak etmek.
hesabın var mı? giriş yap