şükela:  tümü | bugün
 • yemek yedim.. kasaya gidip parayı verdim. para üstünü alınca adama dönüp
  - hayırlı olsun, demiştim.
  evet.. hayırlı işler diyecektim.
 • bulaşık yıkarken durulanan kaşık, çatal, bıçak gibi nesneleri suya tuttuktan sonra silkmek amacıyla lavabonun kenarına bir kez vurmak. bunun refleks haline gelmesinden ötürü farkında olmadan aynı hareketi en sevilen kupaya uygulamak, parçalanan kupaya "neden böyle oldu ki şimdi" bakışları atılan 10 saniye sonrasında, yapılan hareketi idrak etmek.
 • duş öncesi ve sonrası rutinlerim vardır. duştan önce mutlaka bir sigara içer, arkasından dişlerimi fırçalar öyle girerim duşa. yine öyle bir gün, sigaramı yaktım içiyorum arkada tatlı bir şarkı usul usul çalıyor.
  sonra hop diş fırçamı aldım, macunu sürdüm, bir elimde sigara diğerinde diş fırçam... dişlerimi fırçalamaya başladım.
  biliyorsunuz sigara artık çok pahalı, fakir ruhum hemen devreye girmiş olacak ki macunlu ağzıma sigarayı götürdüm ve içmeye çalıştım...
 • iş yerinde wc'ye girip o sırada pisuarda işini gören direktöre "kolay gelsin" demek.
 • bi yandan eksiye goz atarken bi yandan paketi cebimden cikarmadan icindeki son sigarayi aldim, yaktim ve bos paketi atmak icin cope yoneldim. once sag elimi, sonra sol elimi cope yonelttim. ama bi seyler yanlisti. atmak istedigim sey cebimdeydi. neyse ki sogarami da telefonumu da atmadim.
 • bir tanıdığımın düğününde erken kalkmam gerekti ve az önce evlenmiş çiftle vedalaşırken "keşke erken kalkmasaydınız" demeleri üzerine "bir dahaki sefere artık" diyerek düğün sahiplerini ve birkaç dinleyiciyi kahkahalara gark etmişliğim vardır.
 • takside yolculuk yaparken başka bir taksinin emniyet şeridinden makas atıp önümüze kırması üzerine ben:

  -amına koduğumun taksicisi!

  sonrası sessizlik. derin bir sessizlik.
 • bir yakınımızın cenazesinde mezara kürekle toprak atarken cebimdeki boş sigara paketi beni epey bi rahatsız etmişti. tamamen anlık ve boşluğuma geldi çıkardım paketi mezarın içine atıp iki kürek daha toprak sallayınca "hassiktir naptım lan ben" diyerek kendime geldim. kafamı kaldırdığımda babam ve amcam bana bakıyorlardı. sonraki cenaze benim kendi cenazemdi bunu o an anlamıştım.
 • günboyu ırak büyükelçiliğinde işim vardı, gün sonunda onaylanan evrakları ithalat müdürüne atarken, sevgilime yaziyorum diye adama allahuaqbar yazip yolladim, bir yandan evrak da gönderdiğim için çevrimiçiydi ve anında okudu tabi. sonra hic bozuntuya vermeden, faturalara geçiyorum x bey deyip devam ettim. o da teşekkürler yersiz hanım dedi. çok saçma ve bir o kadar anlamsız bir üç dakika. konuyu kapattık.
 • duş başlığının altında yıkanırken, musluğa sabun lifini tutup elimle ovalamaya ve niye ıslanmıyor lan bu serzenişiyle yakalandığım 2,5 saniyelik salaklıktır.

  (bkz: bakanım ne yaptın bize)
hesabın var mı? giriş yap