• ofis tuvaletinde lavaboların karşısında, pisuvarlarla aynı hizada duran kağıt havluların atıldığı çöp kovasına işemeye çalışmak.
  • kapıyı odadan çıkarken vurmak.
  • yemek yedim.. kasaya gidip parayı verdim. para üstünü alınca adama dönüp
    - hayırlı olsun, demiştim.
    evet.. hayırlı işler diyecektim.
  • bulaşık yıkarken durulanan kaşık, çatal, bıçak gibi nesneleri suya tuttuktan sonra silkmek amacıyla lavabonun kenarına bir kez vurmak. bunun refleks haline gelmesinden ötürü farkında olmadan aynı hareketi en sevilen kupaya uygulamak, parçalanan kupaya "neden böyle oldu ki şimdi" bakışları atılan 10 saniye sonrasında, yapılan hareketi idrak etmek.
  • iş yerinde wc'ye girip o sırada pisuarda işini gören direktöre "kolay gelsin" demek.
  • bi yandan eksiye goz atarken bi yandan paketi cebimden cikarmadan icindeki son sigarayi aldim, yaktim ve bos paketi atmak icin cope yoneldim. once sag elimi, sonra sol elimi cope yonelttim. ama bi seyler yanlisti. atmak istedigim sey cebimdeydi. neyse ki sogarami da telefonumu da atmadim.
  • bir tanıdığımın düğününde erken kalkmam gerekti ve az önce evlenmiş çiftle vedalaşırken "keşke erken kalkmasaydınız" demeleri üzerine "bir dahaki sefere artık" diyerek düğün sahiplerini ve birkaç dinleyiciyi kahkahalara gark etmişliğim vardır.
  • takside yolculuk yaparken başka bir taksinin emniyet şeridinden makas atıp önümüze kırması üzerine ben:

-amına koduğumun taksicisi!

sonrası sessizlik. derin bir sessizlik.
  • bir yakınımızın cenazesinde mezara kürekle toprak atarken cebimdeki boş sigara paketi beni epey bi rahatsız etmişti. tamamen anlık ve boşluğuma geldi çıkardım paketi mezarın içine atıp iki kürek daha toprak sallayınca "hassiktir naptım lan ben" diyerek kendime geldim. kafamı kaldırdığımda babam ve amcam bana bakıyorlardı. sonraki cenaze benim kendi cenazemdi bunu o an anlamıştım.
  • bursada kavşaklara baba deriz. evet baba..

(bkz: baba)

ankaraya yeni gelmiş 18 yaşında bir genç olan ben, gölbaşı dolmuş şöförüne, çok nazik ve elit bir şekilde, abi babanın orada indirir misin? demiştim. ve bunu dedikten sonra gülümsedim. adamın bana bakışını anlatamam, bunu yaşamalısınız sevgili dostlar.
hesabın var mı? giriş yap