şükela:  tümü | bugün
 • rajkumar hirani'nin 2018 haziran'ında vizyona girecek filmi. merakla bekliyoruz.
 • malum ortamlara düşen film.
 • sanjay dutt'ın hayat hikayesini anlatan, başrolde ranbir kapoor denilen uyuzlar ötesi herifin olduğu film. üşenmezsem bu akşam izleyeceğim, bakalım ranbir uyuzu sanju reyiz olabilmenin hakkını vermiş mi. ama üşenebilirim de. canım acıyor zaten, bi de ranbir'in kasıntılığına katlanamayacağım. kısmet bu işler.
 • başrolünde aamir khan olsaymış '3 idiots: 2' etkisi yaratacakmış ama bu haliyle de gayet güzel olan film. filmde bollywood'un önemli starlarından nargis ile sunil dutt'un evlatlarının* hayatını izliyoruz. ayrıca gerçek hayatta da rajkumar hirani, sanjay dutt' la pek çok film çekmiştir. `:adam sonunda bir de sanjay ın hayatını film yapalım dedi herhalde` bu filmler:
  (bkz: munna bhai mbbs)
  (bkz: lage raho munna bhai)
  (bkz: p.k.)
  filme geçecek olursak en sevdiğim kısım

  --- spoiler ---

  sanjay, sete gitmemek için türlü bahaneler uydurur. babası da arabasına bir şarkı koyar. 'sesini sonuna kadar açıp tekrar tekrar dinle' der bizimkine. şarkının sözleri şöyle:
  işten kaytarırsan eğer
  avantanı alamazsın ki, hıyar*
  --- spoiler ---
 • ranbir kapoor'a karşı sarf ettiğim "uyuz" lafını ağzıma geri tıkan, hüngür höşürt ağlatmış film. şarkılarıyla, oyunculukla, çekimlerle olmuş bir film. hele o kar har maidan fateh ne güzel şarkıdır ya. umut dolu, gaz verici, duygusal. ranbir'i artık böyle ciddili filmlerde görmek istiyorum, zevzek rollerde değil.

  --- spoiler ---

  tiger tu hai, tiger. roar!

  --- spoiler ---

  yalnız anushka'ya o lensler gitmemiş... bir de ranbir'in kolları o kadar kıllı mıydı valla daha önce hiç dikkat etmemiştim.
 • artık cidden anlamakta zorluk çekiyorum rajkumar hirani'nin şahsi başarısı mıdır? hint sinemasının hamurunda mı var bilmiyorum ama garip bir şekilde yine olmuş film. adamlar hem özlerinden kopmuyorlar; alakasız yerlerde acayip müzikler, saçma sapan danslar, garip bir espri anlayışı derken bir bakmışsın duygusal olarak film seni kucağına almış. imrenmemek de mümkün değil, keşke yeşilçam da bu şekilde genlerini koruyarak çağa ayak uydurabilseydi.
  ayrıca başrolde ranbir kapoor diye bir adam var gayet güzel oynamış o ayrı konu ama film bitince lan bu adamı zayıflatmışlar mı? yaşlandırmışlar mı? vücut mu yaptırmışlar? diye adamın orjinaline bakma ihtiyacı hissettim. yani karakter değişimi konusun da da oldukça başarılı bir iş çıkarılmış.

  --- spoiler ---

  sanjay dutt'u da tanımam etmem. senaryo doğruysa babasına yazdığı mektuptaki gibi cidden babası daha iyi bir evlat hak ediyormuş ama nolursa olsun yavşak medya ve adaletsiz adalet sistemi ne demektir en iyi biz biliriz gardaşım. cidden halinle hüzünlendim. hele film bitince şu vidouyu izleyince daha bir hüzünlendim. gözlerim kırmızı, kürklü ceket aradı ama o kadar rajkumar reis'in o kadar dokunuşu da olsun tabi. sonuç olarak filmi bitirince videoyu izleyin, filmin final etkisini 2 katına çıkarıyor.

  --- spoiler ---