• sozumona..aslinda olmayan ama sanilan bisi..
  • güya anlamında kullanıldığı da olur.
  • sanki bir şeyler var aramızda
    arada bir gozlerin dusuyor uzerime
    gizli gizli gulumsuyorsun bana
    ellerim ellerinde kalıweriyor

sanki bir şeyler var aramızda
    nasılda usulca girdin yuregime

puslu tukenmez bir aşk başlayınca
    umutlarım çığ gibi çoğalıveriyor

sanki bir şeyler var aramızda
    düşlerimiz
    ümitlerimiz bir belkide..
    söylemek istediklerim dilimin ucunda ama utanıyorum..........
  • sağım solum demeden karşıya geçmişim
    önüm arkam demeden sobelenmişim
    beyazın kenarına kırmızı bir hat gibi çekilmişim

kulağıma küpe diye
    oltanın ucunu geçirip sığ sulara atlamışım
    gökyüzünü boyarken maviyi bol tutmuşum
    kaçta gelecektim unutmuşum
    fısıldayacakken bağırmışım
    sabah üçte komşunun kızını kahveye çağırmışım
    anahtarlarımı kapının önünde düşürmüşüm
    uçurtmanın ipini kaçırmışım
    çiçege çok su vermişim
    kurumuş

kimi yaralarım kabuk tutmuş
    kırbacım mı,
    hiç olmamış

en büyük indirimleri hep kaçırmışım
    ahh... kirazi turfanda yiyip aldanmışım
    üst üste bir kaç kez sınıfta kalmışım
    uzanmışım ama boyum yetişmemiş

hangi düğüm gemide, hangi düğüm dağda gerekir
    karıştırmışım
    hayat büyük ustayken
    ben çırak bile olamamışım

esra balaban
  • bir özdemir asaf şiiri.

bu bakış seni görmek içindir.
    senden başka bir şey var mı..
    denizlere bakıyorum, denizlere..
    denizler bu kadar mı..

bakıyorum başka şeyler göreyim diye..
    tabiat ezilip büzülüyor karşımda.
    manzaraların ömrü birer saniye.
    bulutlar ayağımın dibinde, sen başımda.

yıldızlara bakıyorum, yıldızlara..
    bir sen varsın benimle bakan.
    ne oldu diyorum, öteki insanlara..
    hani sözleri vardı, hayatı aydınlatan.
  • fotograf sanatcisi merih akogul'un karakutu yayınlari'ndan cikmis son fotograf albumu. (bkz: as if)

http://www.pandora.com.tr/urun.asp?id=158328
  • (bkz: gibi ama değil)
    yalan gibi, gerçek gibi...
    sanki yoksun, sanki yoksulum...
    dokunma hayallerime.
  • yazanı belli olmayanın dilinden bir başka tanımıdır belki:

günlerdir düşünüyorum ‘kurgulamak’ üstüne, kurgunun kendisinin ben olduğum gerçeğini göz ardı ederek. neresinden tutsan kayıp düşen, olgusal olumsuzluklar içinde sarsılmadan
    ayakta durmaya çabalayan,’nursuz’ ruhumu dizginleme ihtiyacı her şeyin kaynağı belki de.
    bilinçli bilgisizlik kadar sığ duran yalnızlığım geçmişime yolculuk sanki, travmalar eşliğinde.
    yaşanmışlıklarımdan miras kalan yılgınlıklar takip ediyor sorumsuz yolculuğumu, ‘hancı-yolcu’ ilişkisindeki gerginlik duyargalarımda. yörüngesinde dünyamın, kaybolduğum anlar aklımda pranga misali, zihnimin koridorları apansız işgallere gebe. meşru müdafaamın
    sonbaharında ‘ben’ ben değilim artık.neslime ters düşen düşünme meraklısı kaygılı diktatörlüğüm bir tek beni mutlu eder oldu nedense .?

döndüğüm dünya dönmüyor bir türlü benimle, ya eksik ya fazla, ne fark eder ki gökyüzüne
    bakamazken.’sonrası yoktur’ denilen kovalamacalar bitemezken ‘anlamamakla’ suçlanan ben
    aykırı kaldım anlamlarıma.’saygısız!’ dedi, saygının ne olduğundan bihaber, umursamaz. sürüklenen süreksiz sevdam sürüncemeli sürek avlarına maruz. kavşaklarında hayat geçişlerinin uyarısız sona ermelerle boğuşmaya isteksiz, kaygısız.-sızlı ,-sizli yaşamlara aşikar mahmurluklar etrafta.

göçebe ruhum orta asya yalnızlığına büründü bürüneli huzurdan medet ummaz oldum. başladım saymaya kelimeleri bilinçsiz sarf edilen, duygusuz. kendini gerçekleştirme denilen bu kısır döngünün içinde savrulan ömürler, sonucun asla olamayacağı yerde sebepler yaratma arzusu. geçmişe dair objektif sahtesi sübjektif bakışlar. kanıt yok benden başka hiç kimsede ve hiç bir yerde sanrısının sonu.

kusursuz taklitlere öykünerek sürüklenen yaşamları sorgularken fark edilen mahkûmiyet dış dünyaya, korkutuyor iç dünyamı. mutsuz muyum, huysuz mu? neyi değiştirir ki masumiyet maskeleri, nefret krizlerinde kaybolurken bedenim? boşlukta çırpınan aidiyet arayışım, samimiyetsiz yaklaşımlara maruz kalmış ister istemez. kurtulmak yeterli mi acaba tek başına, çok bilinmeyenli bu dünyada?'kime göre?','neye göre?' sancısı sorgusuz sualsiz sarıyor etrafımızı kararını kimin verdiğini bilmediğimiz yargıları el mahkum kabullenirken …
  • insanoglunun hayati yasama sekli.
  • henüz 2 kere dinlemişken, bi şarkıyı farkında olmadan kendi kendinize mırıldanmaya başladıysanız, evet güzel şeyler de oluyor, hem de nefis!
hesabın var mı? giriş yap