şükela:  tümü | bugün
 • tam mevzuyu hatirliyamiyorum (keske hatirlasam) ama anadolunun bagrindan kopup istanbula gelmis bi vatandasimizin cok begendigi bisey ustune bu begenisini tasvir etmek icin kullandigi cumle
 • siyah beyaz'in hayatimiza girisinin onbesinci yildonumunde bihrat mavitan'in, kurufasulye- pilav- nane- tursu monusunu gorup kasiklamaya baslar baslamaz masadaki herkesi yerlere yapistiran cumlesidir.
 • benzer bir muhabbete bir kuaförde rastlamıştım. minibüs şöförü olan müşteri saç tıraşı öncesinde günlerdir, yağ, toz, toprak, kir ve eksoz dumanına maruz kalmış saçlarını yıkatırken berber arkadaşın kafasına şampuanla yaptığı kaşıma eylemi sırasında aynı tepkiyi vermiştir. şive bile aynıdır. ooooyy sanki beni sikiyleeer.
 • manastir hayatindan ve kadinsizliktan bunalmi$ rahip careyi kacmakta bulur. erzurum'a yerle$ir ve musluman olur. islam'da 4 tane kadinla evlenebilecegini ogrendikten sonra;

  - owww, its like.. somebody's fuckin' me [oyyy, sankim beni sikiyler]
 • kalabalık bir mekanda (metro, sokak, bar vs...) başına bir şey gelen ya da bir tehlikeye maruz kalan insana etraftakilerin yardım etmekten kaçınmasını açıklayan sosyal psikoloji terimi. ingilizcesi için (bkz: diffusion of responsibility)

  aynı zamanda türk insanının anglo saxon'lara nazaran postmodernizm'e * * daha elverişli yapısını ve bünyesini açıklamak için de iyi bir örnektir.
  (bkz: postmodern social psychology)

  örnek vermek gerekirse:
  - usta bi yardım et n'olur, adamın biri kan revan içinde yatıyoo!!
  - bana ne la! sanki beni sikiyler! * * tövbe tövbe

  edit: şimdi düşündüm de aslında bu kullanılışı semiotik olarak daha doğru gibi geldi yaygın kullanışıyla karşılaştırıldığında (sikmek fiilinin er bir nesneye döndüğü zaman negatif alımlanması ve yarattığı toplumsal dalgalanmalar filan)
 • bir arkadaşın anlattığı şekilde:
  yazlıktaki market sahibi dayı depremde yaşadıklarını anlatmaktadır. "...bi de uyandim gardirob sallaniy, bir gidiy bir geliy sanki beni sikiy."
 • cankirida bir koy kahvehanesinde, buz gibi havadan kahvehaneye koylu girer. kara lastiklerini cikarir ve sobanin kosesine gecip ayalarini isitmaya baslar.
  - uyyyyy, neman sariyy, sanki beni sikiyler.
  (bkz: arkadasin yalancisiyim)
 • genelde kötü durumlarda kullanılan ve kullanıldıktan hemen sonra insanın suratında istemsiz bir gülümseme oluşturan sihirli cümle.
 • bir şehir efsanesine göre, evde porno film izleyen yeniyetmelerin "gariban" da gelsin lan ne olacak diyerek kapıcının oğlunu da gruba dahil etmeleri ve "gariban"ın ağzı açık bir süre baktıktan sonra kendi kendine söylediği iddia edilen söz öbeği.
  başına bir de uyyy! eklenirse daha etkili bir vurgu sağlamak mümkündür.
 • antalya kaleiçi'nde, amfi tiyatro yaz akşamları aktivite olmasa da insanların üçlü, beşli, ikili..... toplanıp bira vs. içerek vakit geçirdiği bi yere dönüşür. orda çekirdek satıp, bırakılmış depozitolu bira şişelerini toplayıp, sonra satıp geçinip giden bir amca vardır. amca gelenlerle muhabbete de girer. çekirdek satmak için şarkı da söyler. biz üçüncü basamakta otutruken, amca önümüzde durup şarkı söylemekteydi ( hoplayıveer çekirdek, zıplayıveer çekirdek'tir sözleri ) çoooooook yukarılarda bulunan iki kız iki erkekten oluşan topluluktaki kızlar amcanın nağmelerine bedenleriyle eşlik etmeye başladılar. amcam şarkıyı sonlandırıp en şehvetli sorusunu sordu:
  -çekirdek verem mi?
  grubun delikanlılarından aldığı "hayır" yanıtından sonra bize fısıldadı:
  -sanki beni sikiyler.
hesabın var mı? giriş yap